Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

hello!

 

Iuli are la gradinita o fetita care are zona zoster. a fost la gradinita saptamana trecuta miercuri si joi cand avea deja. de vineri nu a mai venit dar deabia acum am aflat ce are.

intrebare pentru Miana, Rox sau alta dr. pinguin - cat timp e Iuli in pericol sa faca varicela. adica daca a luat de la colega cand ii apar semnele de boala. cel mai tarziu cand pot sa apara? cat astept?

in jur de 2 saptamani (10-21 de zile).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

multumesc Miana.

la gradi ne-a spus astazi si ne-a spus ca oricand intre ziua 1 si 21 se pot imbolnavi. dr de familie (asta nou care e praf) mi-a spus prin asistenta ca daca in 2 saptamani nu face nimic nu mai face...pe net am citit si doua saptamani - 14 zile deci si 21 de zile.

stresul meu e doar legat de cumnata mea, graviduta. vreau sa fiu sigura ca nu o expunem la nici un risc. a trecut prin multe la prima sarcina si nu vreau sa o punem in pericol. deloc. 

deci 21 de zile nu trebuie sa se intalneasca cu Iuli. in week-endul asta nu ne-am vazut asa ca e bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ani era un ghem de om si acum l-a depasit pe taica-sau! A plecat tare mandru azi la scoala cu bomboanele in ghiozdan.. Deseara se sarbatoreste cu prajituri si suc la aikido, iar sambata cu prietenii la bowling.

Nu-mi vine sa cred ca am baiat asa mare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi a iesit soarele, aseara a fost furtuna si dupa a plouat pana dimineata. Dar este cald, zapuseala si azi.

 

Mandra a avut ultimul examen scris, e fericita ca a scapat. Pe 17 germana oral si gata. Rezultatele le vad online incepand cu 2 iulie (au primit un ID, cu el le pot vedea...daca l-au pierdut, au pus-o, secretariatul scolii nu ii poate ajuta). 

 

Pe Marco il doare capul (dar nu are febra sau altele), mi-a trimis si mie durerea  [:D] pe mine cred ca ma doare de la vremea asta schimbatoare  [zirea]

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ani era un ghem de om si acum l-a depasit pe taica-sau! A plecat tare mandru azi la scoala cu bomboanele in ghiozdan.. Deseara se sarbatoreste cu prajituri si suc la aikido, iar sambata cu prietenii la bowling.

Nu-mi vine sa cred ca am baiat asa mare!

La multi ani!

Petrecere frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...