Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In curand plec la rapel  [ascuns] sper sa fiu ok dupa...seful meu l-a avut ieri si azi noapte a avut febra...nu e bine nici acum, azi sta acasa (am mutat toate sedintele)...l-am convins eu, el vroia sa zboare azi in Guatemala si Honduras  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem box spring bed...l-am comandat direct la fabrica, in Germania...cei care l-au dus mi l-au lasat la usa, in curte....de fapt era un pachet imens si nu intra pe poarta, pt ca avem si acoperis...de-abia l-am convins pe sofer sa desfaca totul si sa-l bage in curte..i-am dat si bacsis  [:D] vroia sa-l lase pe alee, la intrarea in curte...eu tb sa plec la birou, nu era nimeni acasa...Marco a venit seara si el l-a dus sus...noroc ca am luat unul din 2 parti, are 180x200...pt ca altfel nu aveam cum sa il ducem la etaj, scarile sunt inguste  [ph34r] are partea de jos, dupa saltelele ft groase si dupa topper-ul (ala e dintr-o bucata, dar e usor)...are cateva sute de kg...s-a chinuit Marco ceva cu el.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt baieti voinici si descurcareti :)))))

mi-e mila de curieri, ambele au peste 30 de kile. si daca ala cu salteaua sper ca e usor de manevrat, cel pentru pisici e intr-o cutie maaaare, legata cu plastic care presupun ca taie rau la mana.

 

Am patit si eu cu o saltea, firma oferea transport doar pana la usa blocului, nu a apartamentului (ca si cum eu dorm in holul blocului nu in apartament) si apoi baietii incepeau sa ceara diverse sume ca-ti sa urce salteaua, ca mai vrea 100 de lei, 120, incepuse sa ma ia cu smecherii... Pe bune?? Asta trebuia sa reglementeze firma si sa spuna de la inceput: va costa transportul functie de etaj, atatia lei, daca aveau vreo regula in sensul asta. M-am enervat si i-am zis omului (noroc ca salteaua nu era platita): Iti ofer atatia lei in plus, altfel nu mai platesc salteaua si o iei inapoi. Banii sunt sus, la mine acasa, vii cu salteaua, iti dau banii, nu, nu.

In rest, orice alta comanda am avut, mi-a venit la usa casei....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa vedem. eu am avut pana acum un singur colet la care livratorul n-a vrut sa urce. era ceva usor (niste linoleu pentru balcon; nu era curier, era livratorul de la magazin), dar era la 8 si un sfert dimineata, adica m-a trezit din somn sa cobor. aaaa, da? ok. mi-am pus cafea, am fumat o tigara, m-am imbracat incet si in tihna, si-am coborat. cu bani ficsi [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, iti doresc sa poti alege locuinta care vi se potriveste.  Si eu as alege oricand o curte/gradina, in detrimentul garajului. Masina e o tabla pe niste roti, nu are nevoie de confort, omul insa are. 

in Canada, peste iarna, cred ca vorbim de confortul omului la o masina tinuta afara [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

Fleur, ma bucur ca sunteti voi bine, ca nu ati patit nimic. eu ti-am mai zis ca te admir pentru ca esti foarte puternica. Ai dovedit si acum asta, cu toate ca ar fi fost mult mai bine sa nu ai ocazia. Sper sa obtii apartamentul cu pret bun si sa poti face si economii. 

La multi ani lui Eric! anul trecut a fost pandemia, acum s-a intamplat aceasta nenorocire...sper totusi sa il poti sarbatori, macar cu prietenii vostri. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...