Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Ella sanatate multa!  [flo2]

 

Nu stiam de vaccin, diferenta dintre Moderna si Pfizer. 

Eu una, dupa cum am mai zis, nu am avut reactii "violente" dupa Moderna... sper sa nu fie de rau treaba asta, adica vaccinul sa-si fi facut treaba si sa am anticorpi protectori. La mine a trecut deja 1 luna jumatate de la rapel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vineri au fost 173 cazuri noi la 27mii teste, rata este 47, factorul de reproductie 0.59, decese 2..pt 7 zile: varianta Delta (India) si Beta : 0%, Gamma (Brazilia) : 0.5%.

 

6,4 mil.doze administrate; 2,5 mil.persoane vaccinate complet. 

 

Sunt curioasa care vor fi valorile pt weekend, 3 zile.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandra are infectie la amigdale, asa ca va tb sa le scoata; asa i-a zis doctorul de familie, o vor suna cei de la spital...saptamana asta are scutire....vineri merge iar la medic, pt fier (ii scazuse iar la 30, de la 130 [zirea] )...si daca e tot asa, va primi iar scutire...bine ca a zis ca nu poate inghiti...si ca a vrut la medic.

ciudat. amigdalita (asta e infectia amigdalelor) nu presupune automat amigdalectomia (scoaterea lor).

 

eu am avut amigdalite repetate toata copilaria, pana am invatat sa am grija de ele, ca sa zic asa. si acum mai fac din cand in cand, insa foarte rar, si am invatat sa le abordez indata ce simt cel mai mic simptom.

 

si mamei i s-a propus, cand eram copil, sa ma opereze, insa n-a vrut, si sunt de acord cu ea si acum: a inteles ca fac parte din sistemul limfatic, care are rol de aparare - si s-a gandit ca daca acest prag dispare, infectiile se pot duce in jos.

 

o fi, n-o fi legat de asta, dar eu n-am avut bronhopneumonie niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt urarile de sanatate pt mandra  [pup]

 

Mi-a spus ca prietenul Marvin o tot bate la cap de 2 saptamani sa mearga la medic...bine ca mi-a zi ieri si asa am programat-o de dimineata la medic..imi place ca poti merge in aceeasi zi la el, gasesc mereu o solutie, nu te lasa sa astepti...si e la 10 min de mers pe jos de casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt 3 zile, 367 de cazuri noi la 56mii teste, rata e 40, factorul de reproductie 0.53, 2 decese.

 

1,8 mil.certificate covid eliberate la 2,5 mil. persoane complet vaccinate...asta in 2 saptamani, de cand au inceput roll-out-ul...deci pana la sf.lunii iunie toti cei vaccinati vor avea certificatele..programul poate crea 7 mil.de certificate in 2 zile.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...