Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

Strumphi, sanatate multa, sa treaca durerile  [pup]

 

Mandrei i-am luat Kerastase : sampon, balsam si masca...si ei i se incurca parul si trage de el in draci cand se pieptana...de ma doare pe mine capul cand o vad...sa vedem acum daca va fi multumita de el (la cati bani am dat  [ph34r])...sper sa nu i-l faca si mai cret dupa  [afro]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Apropo de Elvetia si salarii: sunt mari, este adevarat..dar si costurile sunt ca atare...noi platim asigurari de sanatate (nu ne plateste nimic angajatorul)...chiriile sunt si ele mari...preturile la imobile ft mari...iar firmele astea mari profita si la aceleasi produse pun preturi de 3-4 ori mai mari decat in Germania..asa ca da, merg la nemti sa le iau, e dreptul meu, indiferent de ce zic nemtii...asta este globalizarea, nu avem ce face  [:D] tb sa ne obisnuim..si nu tb sa-i iubeasca nimeni pe elvetieni...care sunt chiar ft draguti si prietenosi...numai ca la inceput sunt retrasi, au mult bun simt, nu se baga in sufletul tau..dar daca le ajungi la suflet, nu mai iesi  [:I] pinguinii care il cunosc pe Marco stiu despre ce vorbesc. 

Noua ne place Germania, mergem des si la restaurant acolo, in trecut am vazut mult din tara (in Dresda de ex am fost de 3 ori si vom mai merge, in Bayern si Allgäu mergem iar din cand in cand). Si nu mergem la restaurant pt preturi, mergem pt ca ne place mancarea (si berea  [ph34r]). 

La fel ne place si Austria, acolo nu am fost atat de des ca in Germania, dar tot am vizitat-o. Kärnten si Viena sunt favoritele noastre. Viena cu ciolanul din Prater  [:D]

 

Noi mergem in Singen la Real si acolo elvetienii sunt rari...si am vazut chiar si romani  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

 

Am admirat o pisi mica si frumoasa!

 

Strumphi, ma intrebai daca m-am obisnuit cu munca de acasa...din aprilie m-am intors la birou. Am mai lucrat cate o zi /luna de acasa. Desi are avantajele ei tot nu-mi place foarte mult, dar voi fi nevoita sa-mi iau o saptamana cand se va opera mama. Desi trebuia luna aceasta inca nu avem o programare. Vedem.

 

Copii mai au doua zile de scoala, bine una de scoala si una sa-si primeasca diplomele si carnetele de note. Si eu si ei abia asteapta vacanta de vara. Eu mai am trei saptamani jumatate si intru in concediu. Abia astept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt ingrijorata din cauza alor mei: tata cu durerile la sold, care sunt groaznice...el nu se vaita de obicei, dar acum a zis ca nu mai poate...vineri merge la RMN..a cazut in boxa pe scari acum ceva timp si a neglijat...mama are vertij de cateva zile, ii e si ei ft rau...maine merge verisoara mea la ei, ca sa ii ajute cu treburile casei...cu masina ii ajuta tatal cumnatei.

De-abia astept sa ajung in tara; e bine ca ajunge fratelo inaintea mea..daca era el acolo, ii ajuta...asa de-aici nu putem face nimic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, sanatate parintilor tai si Marciei!  [flo2]

 

Strumphy, mai lasa treaba o zi ca nu e chiar asa foc...bucurate de buruieni si de parau si de pasari si de cer si nu mai incerca sa le faci pe toate... o imbratisare mare si pentru Sofia, sa termine cu bine scolita!

si multumesc pentru urari. o sa ii spun Crinei ca ii tine S pumnii la concurs [:)]

 

am fost cu soacra la dr...i-a dat sa faca o radiografie la coloana, i-a dat si un tratament dar zice ca mai degraba somatizeaza si sa ne ducem inapoi la psihiatru. teoretic trebui sa merga in octombrie la evaluare. 

o sa facem si radiografia, sa ia ce i-a dat acum si poate totusi va fi mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...