Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roli, gata cu examenele! Yuhuu!! cand bem sampania? [cheers] La ce liceu vrea sa mearga/studieze? 

 

Ohoo, mai avem pana la sampanie. Pe 29 iun stim nota, pe 4 iul. pozitia dupa contestatii si abia pe 29 iul aflam unde intra.

El vrea la acelasi liceu in care a facut clasele 5-8, la sectia de stiinte bilingv germana. Se numeste Dr. Ioan Mesota.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urarile de sanatate  [pup]  [flo]  [flo]  [flo]

 

Mandra ia o saptamana cortizon (plus pansament pt stomac)..pe 5 iulie are iar programare la ORL...i-am facut o supa mai devreme, pt ca nu poate inghiti...ORL-istul i-a dat si reteta pt antibiotic, monuril (se ia o data, seara)...ea a mai luat si nu i-a folosit...mai ia si un alt medicament pt cistita (cistinol) si bea suc de cranberry...sper sa-i treaca ambele.

 

Mama e tot la fel, dar a dormit bine azi-noapte...azi au fost si i-au recoltat sange pt analize (e un laborator care vine acasa pt recolaari, perfuzii etc, vara-mea i-a gasit si tot ea i-a trimis la mama)..maine merge la CT..azi tata merge cu tatal cumnatei la neurolog, pt scrisorile pt programari la CT si RMN (au undeva la privat, dar nu ii primeste fara scrisoare de la doctor)...mama mi-a zis ca se bucura ca verisoarele mele o ajuta, asta ii ridica moralul...eu nu pot ajuta decat financiar (din pacate nu pot lucra din alta tara, din cauza ca am contact cu date ale clientilor...am un app pe mobil, dar mie imi tb laptopul).

 

Se vor rezolva toate, sunt optimista....si am oameni dragi in jur care imi sunt alaturi...plus pinguinii  [il]  [il]  [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pahar] Am adus eu sampania,  ca vad ca de la Corina inca nimic! [:p] 

 

Am motive foarte intemeiate sa beau de la pranz!  Hic!!  [alcool]  [:-)))]   Mi-au dat sms astia de la NHS sa imi anulez programarea pentru doza a 2a de vaccin si sa ma reprogramez mai devreme. Deci duminica dimineata merg la vaccinat!! Cu aproape 3 saptamani mai devreme! Yuhuu!! 

 

Viviana, sper ca azi te simti mai bine si iti vei instala aerul conditionat cat mai curand. 

 

silvi, multumesc! mai bine fizic nu as putea spune ca sunt, dar psihic cred ca da... in afara de pasarelele din capul meu care canta trilulilu non stop  [:D]  [:-)))] Mi-a promis Mr. ca dupa ce terminam cu renovarile&co o sa fiu si fizic mai bine. Acum ce ii fac eu daca nu o sa fiu bine?  Eu cred ca m-a adus la tara sa ma tina ocupata cu gradinile si casa cat sa uit de dureri! Asta i-o fi fost planul?  [ups]  [:-)))]  Eu sincer rad acum, dar cat stress, oboseala si probleme am avut cu mutarea asta, nu stiu zau de cum nu am clacat de tot. Am avut zile cand eram depasita de situatie, coplesita cu totul, fizic si psihic. Imi venea sa ma trantesc la pamant cu aia mici si sa fac si eu un tantrum cu tot cu plans in batista.  [batcap]  

 

Acum chiar trebuie sa plec, avem slot rezervat la centru de reciclat gunoaie. Nu cumva sa il pierdem!  [:-)))]  Out with the old, in with the new...

 

 

[fuga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, astazi au avut o mica festivitate de sfarsit de an, au luat premiile 1 si 2.

Au trecut anii... anul viitor Andreea (ca si nepoata ta cea mare) va incepe clasa a 8-a si va avea examen pe vremea asta, in iunie. Tot ce imi doresc este sa se poata merge fizic la scoala, asa cum este normal, este insuportabil inca un an online. Anul asta 1 luna in cap au apucat sa mearga fizic la scoala. A contat ff mult acest timp, cat de putin a fost. Deci orice, dar nu online, trebuie gasita o solutie si pt copii (cel mai bine ar fi sa nu mai fie virus, daca nu, grupe mai mici, rotiri intre ei, chestii de genul asta, dar nu 100% online), nu e normal sa fie vaduviti de contacte interumane atata timp.

 

De planuri de vacanta, vrem sa plecam in Grecia vreo 10 zile, un mic circuit: Muntele Olimp, Meteora, Atena, Peloponez. In luna august avem concediu si sper sa fie ok totul.

Monica, au terminat fetele scoala? Mi-a trimis sora mea poze cu nepoatele mele de la festivitatile de sfarsit de an, cat de mari au crescut! Pfii ce trece timpul, mai deunazi o leganam pe cea mare de o seama cu Andreea ta. Mi-e tare dor de ele, sper sa apuc sa merg in Ro in curand. Ati facut plan de vacanta?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...