Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Velvet, acum au o terasa mica si cocheta. Nu suntem pusi la punct cu multe localuri, pt.ca iesim destul de rar in oras. In general mancam la restaurant in week-enduri, cand iesim in plimbari prin imprejurimi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma bucur ca sunteti vesele si vorbarete.

 

Lq multi ani Corina si Roli! sa fiti sanatoase, norocoase, fericite si iubite!

 

Bravo copiilor care au scapat de examene si vacanta placuta tuturor!

 

Noi ne vom linisti acusi, miercurea viitoare intram oficial in apartament. Sper totusi sa-mi dea cheia cu macar o zi inainte ca sa ma poata ajuta un coleg sa-mi care frigiderul. Apoi pe 2 iulie prietenul unei alte colege va trece pe la fiecare care mi-a oferit mobila si le va culege pe toate si mi le va aduce. M-a impresionat sustinerea si solidaritatea colegilor, unii mi-au dat pur si simplu bani, altii mobila, in primele saptamani v-am spus ne gatea cate cineva in fiecare zi. Mi-au mai dat aspirator, perdele, storuri, nicrounde, cafetiera, farfurii etc.

Luni o alta colega care lucreaza la after school deci e libera ca deja s-a inchis, il va lua pe Eric la ea ca eu sa pot lucrez la scoala, e ultima zi.

 

Dupa ce intram in casa noastra ne mai linistim si ma pot gandi la vacanta.

 

Ieri a fost zi libera si am fost la apartament sa-l admiram pe dinafara, sa-l arat si baiatului ca el nu-l vazuse cand l-am vizitat. Mi-a placut si mai mult ca prima data! E o zona atat de linistita si draguta, numai verdeata in jur, in fata casei e un castan imens, iarba si umbrfa, in spate e o curte cu iarba, balconul da direct in curte (se coboara pe o scara, suntem la et.1). E tare dragut, cladirea e curata si ingrijita. APoi am explorat imprejurimile, avem in jur non-stopuri, farmacie, piata de legume-fructe in sezonul cald,magazin de 1 dolar, brutarie-patiserie, banca, la 2 pasi e un parc si la distanta de mers pe jos e biserica romaneasca (care s-a mutat aici de curand, in cladirea unei catedrale catolice, cu tot cu preotul care l-a botezat pe Eric!!)

La 5 minute cu masina avem parc imens cu teren de fotbal, fotbal american, terenuri de tenis, piscina si biblioteca iar vizavi e scoala primara de cartier. Eric va merge insa in continuare la scoala mea, cat se va mai putea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt racita ca Viviana, cu tot tacamul. Am luat de la Eric care a scapat mai ieftin, doar cu muci. Pe el l-am si testat, eu nu ma mai testez ca e clar ca e raceala sau gripa pe care o faceam cel putin odata pe an cand nu era covidul.

Ma simt jalnic azi, sper sa fiu mai bine in zilele urmatoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...