Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 946
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Varianta Delta : in Portugalia 93%, in Spania 53%  [zirea]

 

La noi nu mai sunt decat 3 tari pe lista, cele cu mutanti : India, Nepal si UK. Cei complet vaccinati (sau care au avut covid) tb sa aiba test negativ cand vin, dar nu mai stau in carantina. Cei nevaccinati stau in carantina.

Din celelalte tari, cei care vin cu avionul si nu sunt vaccinati, test negativ. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta! Online-ul nu e o solutie pe termen lung, e o solutie complementara, o solutie te termen scurt.

Indiferent cat vom fi nevoiti sa convietuim cu virusul (si el cu noi), educatia copiilor nu poate fi sacrificata la nesfarsit.

Tare bine ar fi daca si adultii ar intrelege asta si ar inceta sa mai ceara copiilor sa isi sacrifice educatia pt ca ei nu vor sa se vaccineze si cred in povesti cu pesti spuse de tot felul de neaveniti! 

 

Asa m-am saturat de lamentarile unora si de aberatiile pe care le aud! Ce se intampla acum in UK (unde la peste 10 000 de cazuri noi pe zi sunt un numar foarte mic de spitalizati si in jur de 20 de morti pe zi)  si in Rusia (unde se tripleaza cauzurile saptamanal si se dubleaza nr de morti , spitalele sunt pline) sunt dovada clara ca vaccinurile sunt eficiente, iar ce o sa vina cateva luni peste noi va fi "super-distractiv"!  Vinde guvernul milioane de doze de vaccin ca dacii liberi stiu ei mai bine ce le-a pus oculta in serurile astea experimentale, stiu din cercetarile institutului super-stiintific condus de Dana Budeanu si Sosoaca... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaa!!! M-am intors de la dentist cu gaura doar in buzunar! [:D]  Rad eu, dar ma duc inapoi pe 20 Iulie. Mi-a facut lista cu tot ce trebuie sa faca si cat ma costa. Vai portofelul meu!  [fri]  Macar a spus ca poate fi salvat dintele ce mi-a dat batai de cap si a mai gasit ceva de reparat la alte 2 masele. O sa ma usture rau rau in cont... dar macar repar tot acum si imi pastrez zambetul, cel care e oricum stramb.  [:-)))]

 

Roli, multe felicitari baiatului si voua! [artif]  Sa intre unde isi doreste! 

 

Silvi, lasa fata sa se bucure de vara si vacanta. Temele pot astepta pan` la toamna. Oricum acum e prea cald de stat cu nasu-n cartea de mate.  [:p]  Sa iti traiasca tatal sanatos! Cum se mai simte soacra?

 

Ella, parintii tai cum mai sunt? Marcia si-a mai revenit? De pisica nu intreb.  [soricel]

 

Otilia  [flo2]  ma bucur sa te citesc! Nu mai am acces la contul de Fb deloc. Mi-s locked out ca mi-a schimbat email ul si parola si sub nici o forma nu il pot recupera. Am ramas doar cu IG ca acolo aveam alt email si parola. Poze cu trandafiri am pus, ai lipsit tu! 

 

 De cand cu patania cu Fb ul mi-am schimbat parolele peste tot, la toate email urile si conturile de amazon, etsy, paypal, banca, ebay si restul de le frecventez si activat 2FA.  Cand trebuie sa imi aduc aminte o parola... ma cam scarpin dupa ureche!  [bang]  A trebuit sa schimb si cardurile bancare! O nebunie... 

 

[batetoba]  A iesit soareleeeeeeeeee!!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Laura, ai dreptate cu cei antivaccin. Problema pleaca de la faptul ca in numele libertatii de exprimare (drept fundamental al omului) apar tot felul de neaveniti cu tot felul de isterii si teorii idioate. Ar trebui reglementat intr-un fel, sa nu mai lase pe oricine sa spuna orice. Pe probleme medicale sa vorbeasca doar medicii, de ex. Ca multi care tot vorbesc nu sunt medici de nici un fel. 

De ex. Dana Budeanu? Cine este? In afara de bagator in seama? Altceva ce a mai facut, ce este de meserie, prin ce s-a remarcat de apare acum ca formator de opinie? Are studii medicale? La fel Olivia Steer? Si altii de genul asta... 

Ok, o bagam si pe Budeanu in seama, dar pe domeniul la care se pricepe. La fel si pe altii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia  [flo2]  ma bucur ca am incheiat un an scolar crunt. mai ales cu toate schimbarile din viata mea.in rest, oi vedea ce voi reusi sa fac din ce-mi doresc. ca e si pisi si nu pot pleca prea mult...dar nici fara el nu ma vad, asa ca...asta este.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...