Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Remodelarile noastre


Recommended Posts

Aici e ilegal sa iei cu tine corpurile de bucatarie, tot ce e built-in, multi lasa si lustre, draperii. Noi am cumparat de curind un apartament si pentru o suma derizorie ne-a lasat si mobila. Totul in conditie foarte buna. Cum inchiriez, m-a scutit de o problema.

 

Si aici dureaza cu lunile sa comanzi ceva pentru casa, sau sa gasesti mesteri. E pentru ca lumea isi renoveaza in loc sa mearga in vacanta. Eu lucrez pentru o companie care produce garnituri de geamuri, clante, balamale etc. si pina in septembrie nu mai luam comenzi!!!!!! Nu mai spun ce nebunie cu e mobile de gradina. Nimic nu e pe stoc pina in septembrie. Astia sint terminii de livrare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Habar nu am ce marca vom alege, insa neagra vreau -ne-am uitat un pic si am vazut ceva dar era sub 300 de euro, mai ieftina decit cea din link.

Dana. eu cred ca o sa se cunoasca orice zgirietura pe chiveta neagra, orice pata de apa sau mai stiu eu ce. Poate la inceput o sa fii atenta, dar la un moment dat o sa ti se urasca sa o tot protejezi atita. Eu am una de inox mat, foarte rezistenta la tot, arata impecabil dupa 10 ani. Electrocasnicele (frigider, masina de spalat vase, masina de spalat rufe, uscator rufe, plita si cuptor separat) le am pe toate Bosch si sint foarte multumita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și eu am văzut chiuvete negre pe care se vedeau orice pata de apa.

Imi plac electrocasnice de inox pe care nu se msi vad urmele de la degete și altele mai scumpe  gri închis arata f bine...dar pt astea trebuie sa ai camere spatioase.

 

mobilierul sau electrocasnice de culoare închisă fac camerele mai mici și întunecate.

 

Plus ca e placut visual când toate electrocasnicele sunt în aceeași culoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana. eu cred ca o sa se cunoasca orice zgirietura pe chiveta neagra, orice pata de apa sau mai stiu eu ce. Poate la inceput o sa fii atenta, dar la un moment dat o sa ti se urasca sa o tot protejezi atita. Eu am una de inox mat, foarte rezistenta la tot, arata impecabil dupa 10 ani. Electrocasnicele (frigider, masina de spalat vase, masina de spalat rufe, uscator rufe, plita si cuptor separat) le am pe toate Bosch si sint foarte multumita.

Uite ca la asta nu m-am gindit, noi avem o apa calcaroasa, chhiar nu m-am gindit la asta!!!

 

Phuuu...cind ziceam ca am rezolvat cu alegerea  chiuvetei!!!! [fri]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și eu am văzut chiuvete negre pe care se vedeau orice pata de apa.

Imi plac electrocasnice de inox pe care nu se msi vad urmele de la degete și altele mai scumpe  gri închis arata f bine...dar pt astea trebuie sa ai camere spatioase.

 

mobilierul sau electrocasnice de culoare închisă fac camerele mai mici și întunecate.

 

Plus ca e placut visual când toate electrocasnicele sunt în aceeași culoare.

Așa e. Bucătăria mea e mare după standardele de aici, dar am soare după ora 2pm. Ceea ce e bine cind e canicula, dar e întunecată cam tot timpul. Așa ca toată mobila mea și electrocasnicele sint alb strălucitor. Se și curată foarte ușor, după 10 ani de cind am schimbat tot arata impecabil.

 

Am înlocuit tavanul Acu o luna, căci aveam o scurgere de deasupra unde e dușul, am pus spoturi si am dat un var, arata ca de revista. Ieri am pus aer condiționat in toată casa (ceea ce e foarte unusual aici) si acum astept canicula cu interes!  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca la asta nu m-am gindit, noi avem o apa calcaroasa, chhiar nu m-am gindit la asta!!!

 

Phuuu...cind ziceam ca am rezolvat cu alegerea  chiuvetei!!!! [fri]

 

Vai ce pete lasa apa calcaroasa! E ceva de vis urit. Așa avem noi, dar o chiuveta de inox mata, cum e a noastră ascunde (deși eu tot le văd). Neagră ar fi coșmar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca la asta nu m-am gindit, noi avem o apa calcaroasa, chhiar nu m-am gindit la asta!!!

 

Phuuu...cind ziceam ca am rezolvat cu alegerea  chiuvetei!!!! [fri]

 

ia din stainless steel mat nu lucios. se curata f bine si e frumoasa...si incearca sa ai si frigiderul si restul tot acelasi material si finnish.

 

sotul meu vroia chiuveta cu blat negru in baie...si cand a vazut poze puse de altii cu petele de apa...i-a trecut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michell, aragazul-cuptorul mai bine spus va fi din inox(asa l-am avut  si pe cel d pina acum), chiuveta a fost tot din inox, iar frigiderul este tot din material din asta ce imita inoxul.)

 

La fel vor fi si elecctronicele ce le vom cumpara,masina de vase va fi incorporata in mobila, deci nu conteaza ce culoare are, insa hota nu vreau din inox ca se curata greu.

 

Bucataria va fi alb cu blat gri-antracit-beton.Doar sa nu aiba culroile astea disponoibile ...dar nu cred.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt frumoase hotele din sticla si eu as fi ales asa...dar cand am remodelat eu nu am gasit puternice la un pret afordabil...plus ca eram epuizati de cat a trebuit sa alegem sa stam prin magazine si cu, contractorii....

 

blatul din ce material e? eu zic sa fie cat mai deschis la culoare....antracitul e gri-negru, nu?

 

mai ales ca voi aveti iarna lunga si e intuneric mult timp...aveti nevoie de o bucatarie luminoasa, pozitiva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am bucataria de peste 24 mp (in zona e considerata mica-mijlocie ca marime)..., si are 3 geamuri duble...plus e california soare tot timpul.

mi-am pus cabinetii culoarea lemnului cherry (alegerea sotului) ...dar cred ca daca as remodela i-as alege albi. dupa ce am vazut atitea bucatarii albe nu cred ca as vrea altceva.

 

recent am vazut o bucatarie cu cabineti verde inchis- o culoare deosebit de placuta, blaturi gri-alb....dar bucataria era imensa si deschisa complet spre living.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...