Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Remodelarile noastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 357
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvia, am vazut un apartament care are doua usi alaturate (pentru wc si dus), holul parea prea aglomerat. Iti trebuie si o chiuveta unde ai wc-ul, este loc sa o pui?

Nu exista posibilitatea sa construiesti unul aproape de usa de la intrare? E util cand ai musafiri…

 

Michelle, candelabre? La baie??? 1 wc la 4 oameni, wc care este in baie mi se pare insuficient, mai ales cand ai fete care stau muuuuuult in baie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1 wc la 4 oameni, wc care este in baie mi se pare insuficient, mai ales cand ai fete care stau muuuuuult in baie.

Ai dreptate, e mult trafic, dar nu in aceeași încăpere . Exclus. Nici normele sanitare nu știu dacă te lasă . 

 

Si noi am modificat de la început, inainte de a finisa construcția . Tot un wc aveam. Dar am renunțat la cada . Adica e o baie mare cu dus, toaleta , chiuveta și un wc mic cu toaleta și chiuveta. 

 

Michelle, no way, candelabre in baie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum e ala dus pentru WC? Eu spre exemplu in baia mare am o cabina de dus, o cada si o buda. 

 

Insa niciodata nu e mai mult de o persoana in baie, adica nu e niciodata cineva pe buda si cineva face dus/baie in cada. Cum ar fi fiu-miu sa fie in dus si eu pe wc? [:-)))]  Sau invers...

 

Poate combinatiile astea merg cind ai copii mici, dar o data ce cresc nu o sa accepte nimeni sa stea pe wc in timp ce pe celalalt wc e altcineva, chit ca e un perete subtire intre ele. Eu nu as accepta nici daca barbata=miu ar fi pe celalalt wc. Se aude tot ce faci acolo, bashca miros. Nu cred ca e o idee buna sa ai 2 wc-uri intr-o baie, Apoi un asemnea apartament o sa fie greu de vindut. Nu cred ca multi o sa agreeze ideea,

Exact!

 

Plus, candelabrul in baie , doar daca ai baia lu' JLo :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

U

 

attachicon.gifbaie 2.jpg

 

daca intelegeti ce am desenat, problema mea la care nu am solutie sut usile.usa 1 poate fi normala si sa se deschida spre interior. usa 2 in schimb nu, pentru ca nu e spatiu si trebuie sa se deschida spre hol. in plus vor fi doua usi una langa alta. nu stiu daca e ok.

as vrea un sistem de usi culisante dar nu stiu daca exista asa, una langa alta si nici cum s-ar deschide. oricum nu ambele in acelasi timp [:-)))]

cautarea pe net nu ma ajuta.

la vreo firma specializata nu am fost inca.

Dar geam o sa fie acolo unde e WC-ul separt?

Ca mie asta mi se pare cea mai mare problema sa nu ai geam in WC/baie. 

Din punctul meu de vedere un ventilator nu e suficient. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

U

 

Dar geam o sa fie acolo unde e WC-ul separt?

Ca mie asta mi se pare cea mai mare problema sa nu ai geam in WC/baie. 

Din punctul meu de vedere un ventilator nu e suficient. 

Mie chiuveta mi se pare cea mai imporanta intr-o baie si in cabina asta nu o sa fie, deci tot trebuie sa mergi in baia mare sau in bucatarie sa te speli pe miini. 

 

Apartamentele astea ar trebui sa vina by default cu o baie de serviciu. O inteleg pe Silvi, sigur ca au nevoie de inca un Wc. 

 

Silvi eu as pune 2 pereti interiori si o usa normala care sa dea in hol (asa cum e desenul). Si ce daca sint 2 usi una dupa alta? Eu am usi una dupa alta pe hol, una da la camara, alta la un wc mic, alta la bucatarie, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, din desenul Silviei deduc ca vor fi practic 2 incaperi, una cu cada, wc, chiuveta si una cu wc. Daca izolezi un pic fonic  nu vad nicii o problema, in afara de cea a usilor.

Atunci nu are rost cabina aia, ca nu se duce pana sus și nu poți lasă ușile rabatante spre hol.

Cum izolezi fonic dacă nu ai perete ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...