Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Remodelarile noastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 357
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

am vazut pe un grup de amenajari doua usi una langa alta, una normala alba si una pliabila tot alba si nu se vedea rau. ma gandesc ca in felul asta baia va avea o usa normala iar wc-ul de serviciu va avea usa pliabila si in felul asta poti sa intri ok si nici nu se deschide spre hol ca la neoameni [batcap] nu vor fi toate usile la fel dar un compromis tot trebuie sa fac...

In schita mea peretele cu usile e de 2.25 ( in interior) . Inteleg ce spui cu wc si scurgerile. Poți sa le faci spate in spate ?

 

Cat despre usi, eu am pe hol 2 usi una langa alta care se deschid opus. O usa care duce la baia de serviciu si se deschide in interior si chiar langa e usa de la un dressing room mic care se deschide pe hol...nu e nici o problema . Iti pun o poza mai tarziu.

post-12506-63418_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfirsit dupa aproape 4 luni, azi au venit muncitorii sa faca in fata casei. 

Vreau sa inocuiesc dalele din fata usii, plante noi sub geam (erau ceva conifere care aratau infiorator) si pus alt gazon. 

Nu prea sint materiale, am fost si am ales alte dale pentru ca cele care le-am vrut eu initial spera sa aduca peste o luna.  [batcap]

O sa pun poze inainte si dupa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce am observat eu: lumea este obsedata de 'gri'. De la pereti pina la vopsea de garduri numai gri. 

Am inteles ca de citiva ani este la moda, dar parca alta culoare nu mai exista. 

Eu nu sint fan, ocolesc 'griul' cit pot. 

Pentru doamnele cu animale recomand stergatoare de pus la usa. 

 

https://kadonimo.uk/collections/doormats/products/welcome-to-our-home-custom-doormat?fbclid=IwAR2e2fTjY7vDvH4zSUEZxC4jJV_RdaKkiAuVmKPdE-_e1_CMPqdTErCr6qQ#looxReviews

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce am observat eu: lumea este obsedata de 'gri'. De la pereti pina la vopsea de garduri numai gri. Am inteles ca de citiva ani este la moda, dar parca alta culoare nu mai exista. Eu nu sint fan, ocolesc 'griul' cit pot. Pentru doamnele cu animale recomand stergatoare de pus la usa. https://kadonimo.uk/collections/doormats/products/welcome-to-our-home-custom-doormat?fbclid=IwAR2e2fTjY7vDvH4zSUEZxC4jJV_RdaKkiAuVmKPdE-_e1_CMPqdTErCr6qQ#looxReviews
ai dreptate, lumea si pe aici e obsedata de gri si alb...majoritatea caselor care se vand TREBUIE sa fie in culorile astea si cu bucatariile albe.

Funny stergatoarele cu animale [:)] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aproape a terminat in fata casei, a durat mai mult de 2 saptamini  [batcap].

Mai sint plantele de pus, parca vad ca mai dureaza inca doua. 

Azi a venit si a pus iarba, dar eu nu am vazut om mai tipicar si care munceste infiorator de incet. O zi intreaga a durat pina a facut o singura treapta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi in toamna asta se da jos primarul californiei si se alege altul.

Unul din candidati a propus ca daca va fi ales, la elimina neccesitatea "njdemiilor" de rapoarte de mediu (care in alte state nici nu exista), ca sa faciliteze costructia caselor si sa mai reduca din populatia fara locuinta.

are mare sanse sa cistige.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi in toamna asta se da jos primarul californiei si se alege altul.

Unul din candidati a propus ca daca va fi ales, la elimina neccesitatea "njdemiilor" de rapoarte de mediu (care in alte state nici nu exista), ca sa faciliteze costructia caselor si sa mai reduca din populatia fara locuinta.

are mare sanse sa cistige.

De la ce partid e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

De la ce partid e?

actualul e democrat…, nepotul lui Palosi ( speaker of the house )… corupti pana in măduva oaselor. 

Am făcut petiție strâns 2 milioane de semnături ca sa putem sa îl dam jos… sa speram ca se va reuși. candidează mulți republicani… sa speram ca nu se mai fura voturile și au o sansa. cel de care spuneam e republican. N a mai fost republican la putere de pe timpul lui Arnold ( acum 20ani)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...