Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Remodelarile noastre


Recommended Posts

Inca nu au terminat de facut la mine in fata casei, mai au de plantat.  

Am o problema: oare nu e prea tirziu sa planteze acum?

Din cite stiu eu cel mai indicat e sa plantezi primavara sa aiba timp sa se 'prinda'. 

Locul pentru plante e mic 4m x 2m si mi-a trimis o lista cu 96 de plante  [batcap] unde saracia mea le pune? 

Plus ca a ales citeva plante care nu imi plac .....al meu zice sa merg pe mina lor si ce nu imi place sa schimb la anul, dar nici sa nu imi convine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Scriu ca m-a rugat michelle sa scriu si aici, nu am ce sa scriu...sunt in acelasi stadiu de santier, acum o saptamina au luat aparatele de dezumidificare si pe 25 vin si se apuca de pereti-reparat, varuit...ce inseamna asta.

 

Bucataria-cum am spus, am renuntat momentan la proiectul bucatarie noua, am reparat/reconditionat-o pe cea veche, cind vor veni s-o monteze mai schimbam atunci ce e de schimbat daca trebuie, nu va spun ca am vazut firme care trag folie peste fatada veche a bucatiei, ma bate cumva gindul -dar e doar un gind, sa o trag si eu in folie noua, deci proiectul cu bucatarie noua la anul sa cada...daca cumva imi cade vreun aparat, il inlocuiesc cu unul nou...nu stiu exact, e doar o idee, deocamdata tot ce vreau e sa-mi iau casa in  stapinire sa spun asa, vreau ordine, vreu confort, vreau liniste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu ca m-a rugat michelle sa scriu si aici, nu am ce sa scriu...sunt in acelasi stadiu de santier, acum o saptamina au luat aparatele de dezumidificare si pe 25 vin si se apuca de pereti-reparat, varuit...ce inseamna asta.

 

Bucataria-cum am spus, am renuntat momentan la proiectul bucatarie noua, am reparat/reconditionat-o pe cea veche, cind vor veni s-o monteze mai schimbam atunci ce e de schimbat daca trebuie, nu va spun ca am vazut firme care trag folie peste fatada veche a bucatiei, ma bate cumva gindul -dar e doar un gind, sa o trag si eu in folie noua, deci proiectul cu bucatarie noua la anul sa cada...daca cumva imi cade vreun aparat, il inlocuiesc cu unul nou...nu stiu exact, e doar o idee, deocamdata tot ce vreau e sa-mi iau casa in  stapinire sa spun asa, vreau ordine, vreu confort, vreau liniste.

La noi poti schimba doar usile la dulapuri si bucataria arata ca noua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi poti schimba doar usile la dulapuri si bucataria arata ca noua.

Dar daca usile sunt bune solide, de ce sa le schimb?Varianta asta cu folia ma ...obsedeaza!!!! [:-)))] [:-)))]

 

Acum am descoperit ca d efapt bucataria mea e tot de marca buna(Nolte) , am aparatura buna care merge deocamdata, clar ca financiar ies mai bine cu reparatul a doua dulapuri(de fapt e vorba de schimbat partea din spate a dulapului).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca usile sunt bune solide, de ce sa le schimb?Varianta asta cu folia ma ...obsedeaza!!!! [:-)))] [:-)))]

 

Acum am descoperit ca d efapt bucataria mea e tot de marca buna(Nolte) , am aparatura buna care merge deocamdata, clar ca financiar ies mai bine cu reparatul a doua dulapuri(de fapt e vorba de schimbat partea din spate a dulapului).

Ca sa dai un alt look bucatariei. Insa si varianta cu folia pare buna. Eu n-am auzit aici, dar cred ca o fi.

 

Noi cind o fi sa schimbam bucataria. vom schimba tot, ca vrem sa punem alta hota si plita va fi de aia cu un ochi foarte puternic pentru stir fry (si inca 2 ochiuri normale). Insa nu stiu cind se va intimpla asta, caci momentan n-am nici un motiv sa schimb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eu am vazut la cineva cum a vopsit usile. Este vopsea speciala pt asta.

a iesit super bine. Eu crezusem initial ca si-a schimbat mobila.

Am vazut si eu la cineva care reconditiona bucatarii(model) vechi.

 

Insa folia asta(vedeti ca am obsesie cu ea [:-)))] [:-)))] ) da look-ul ala de bucatarie moderna, care o gasesti in orice magazin specializat in ziua de azi!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eu am vazut la cineva cum a vopsit usile. Este vopsea speciala pt asta.

a iesit super bine. Eu crezusem initial ca si-a schimbat mobila.

Am vazut si eu la cineva care reconditiona bucatarii(model) vechi.

 

Insa folia asta(vedeti ca am obsesie cu ea [:-)))] [:-)))] ) da look-ul ala de bucatarie moderna, care o gasesti in orice magazin specializat in ziua de azi!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...