Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Remodelarile noastre


Recommended Posts

Calitatea materialelor folosite si a accesoriilor e similara cu cea din Germania, insa conteaza cine ti-o face. Eu cu asta m-am ocupat in Romania, asa ca am facut-o la firma unde am lucrat si am stiut ce sa aleg si ce sa cer. [:)]

Am inteles, ai vreu site ceva unde mi-as putea arunca un ochi?

 

M-am dus sa citesc ca nu intelegeam ce vrei s aspui cu "fix intre pereti"...pai nu este ca nu mi-a facut un dulap(linbga cel cu cuptorul, am spus ca vreau un dulap -vorratsschrank), iar pe latura cealalat am loc pentru congelator-adica imi trebuie vreo 60 cm pina in perete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Daca o ai deja cumpărată și te muți , o iei cu tine. 

 

Mianda , și transportul nu v a costat ?

 

Noi poate o instalam singuri , mi a fost teama mai mult de chiuveta și instalațiile electrice sa fie bine montate. 

 

Transportul a fost inclus in aia 2500. Acum daca ma gandesc bine, in pretul asta am avut si chiuveta, ca am vrut ceva ce n-am gasit pe aici.

Ne-am descurcat perfect si cu partea electrica si cu cea sanitara. E drept, ne-a luat doua zile montajul, dar era pandemie si asa n-am prea avut ce face altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, ați avut vizite ? Oferta de cumpărare ? 

 

 

ps ce urăsc mult e gresia in salon / sufragerie , grr

am tinut-o pe piata vreo 2 luni dar nu am avut ofertele dorite.

asa ca am scos-o de pe piata si am remodelat-o din nou. varuit tot interiorul, schimbat totul pe jos, schimbat toate usile...

acum ca e gata nu mai vrem sa ne mutam... [:)] arata prea bine.

 

dar au crescut preturile like crazy...a fost bine ca nu am dat-o. am bagat vreo 40k in remodelare si  acum am putea lua 200k in plus pe ea....

in america preturile  la case si la materiale au crescut considerabil peste tot  si e lipsa de case.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J, 

 

negociezi. Pur și simplu . 
Eu, in functie de sistemul productiv pot vedea prețurile de lieferant. 
 

si la bicicleta negociez . 
 

la IKEA nu merge sa negociezi . 
dar la segmuler, la Hoffner la xxxl absolut totul merge negociat . 
daca Îmi spun ca nu merge ii spus sa își sune șeful . Și niciodată nu am dat greș . 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac și in ro. 
Am văzut la o vecina o USA . Am vb mi- a luat comanda și din oct nu am mai auzit nimic . 
Așa ca am găsit un meseriaș ro, le face in ro și le trimite aici . Am făcut mdf alb. 
dar a muncit omul la USA asta ca înțeleg de ce nu m- a contactat celălat . 
 

primul ma costa 660€ cu factura, asta in ro 600€ la negru . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianda, super v ați descurcat . Bun preț. Noi n aveam relații in Rom  [:)] su nici timp/ nervi. 

Dar eu sunt mulțumită cum a ieșit , pe gustul nostru. 

 

Observati totuși ce diferențe de preț . Mama mia , Michelle , 40 k, ați băgat ceva bani. 
 

La francezi ziceau ca firmele  de recondiționat bucătarii au full pana la sf anului. Lumea nu a mai plecat in vacanta, nu s a mai distrat, a băgat banii in renovări . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu folositi electrocasnicele de la bucataria veche? Au fost si ele afectate de inundatie?

Inteleg din schita ta ca mobilierul de bucatarie nu este fix intre pereti, asa ca nu-ti trebuie neaparat la comanda. Am vazut prin magazine mereu reducere la mobilierul expus. Poate gasesti ceva ce ti se potriveste.

In legatura cu calitatea, tot mobilierul este din PAL melaminat si doar detele difera. Daca spui ca era lucios, e vorba de MDF infoliat. Mai rezistent pentru bucatarie e cel vopsit. Cu fete din lemn masiv eu n-am vazut prin magazine, dar probabil n-am intrat in magazinele potrivite.  [:)] Oricum, banuiesc ca e foarte scump si din punctul meu de vedere nu se merita.

Eu mi-am facut mobila de bucatarie in Romania si am montat-o singuri. Nu e mare scofala, o poate face oricine care are cat de cat indemanare. Proiectul l-am facut eu, in functie de necesitatile mele. M-a costat 2500 de euro fara electrocasnice, iar aici dadeam cel putin 5000. 

Am recitit...sunt cel putin doua tipuri se MDF(preiau denumirea ta ca eu nu ma pricep) , deci doua tipuri de calitate si respectiv pret.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...