Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Remodelarile noastre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 357
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O

 

Michelle, mă bucur că ați rezolvat. Chiar se potrivește cu ce mobilă am mai observat că aveți prin casă. Mergeți pe stilul masiv, lemn nu carton.

 

Cât de diferiți suntem, fiecare cu preferințele ei.

 

Mie mi-a căzut cu tronc o astfel de măsuță. Însă ar trebui să schimbăm mai multe prin living și nu am încă o alternativă pentru masa cea mare și corpul cu tv-ul.

 

 

Otilia, frumoasa masa decorativa, dar ajuta-ma putin:

 

costa for real 15,000 kr adica 2,000 dolari canadieni?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, mă bucur că ați rezolvat. Chiar se potrivește cu ce mobilă am mai observat că aveți prin casă. Mergeți pe stilul masiv, lemn nu carton.

 

Cât de diferiți suntem, fiecare cu preferințele ei.

 

Mie mi-a căzut cu tronc o astfel de măsuță. Însă ar trebui să schimbăm mai multe prin living și nu am încă o alternativă pentru masa cea mare și corpul cu tv-ul.

E o masuta deosebita dar f scumpă. 

Daca masuta asta costa atit,  incerc sa imi imaginez cat costa tot livingul si apoi tot restul casei.

e costisitor sa schimbi stilul radical… eu de asta nu am vrut sa intru la cheltuieli. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna idee Judoka sa pui acest video 

 

Intre timp masuta mea are reducere de 40%. Dar tot scumpa este.

 

Michelle, nici nu are sens sa discutam de preturi la case in Norvegia. Sunt scumpe, chiar si mai la tara. Dar pentru un living e suficient o canapea, o masuta si un corp pentru tv. Daca vrei ceva de calitate si frumos faci un efort. Eu nu schimb mobila la 2-3 ani in functie de trend. Oricum, in curand va trebui sa schimbam si canapeaua ca face 10 ani si la 5 persoane si un pisoi mai nou se uzeaza in timp.

 

P.S. Noi ducem 2 role la baia de sus unde mergem noi fetele. La 4 fete se duce o rola tac-pac. O rola o tinem in dulap dar uneori o punem  pe suport ca are loc. Mie nu imi place sa o pun ca mai dau cu dus prin baie si poate se uda. Oricum, sfaturile lui nu-s pentru familii numeroase.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi a plăcut filmul

eu tin care 6 role de hirtie in dulap nu mi plac sa le am la “vezeala”

urasc perdelele la Bucătărie si chestia aia pe capac WC… dar am câte 2 covorase pe jos in baie.

Casa mea original a avut mocheta si in baie … yuck, yuck…mare bucurie când am scăpat de ea.

si avea un bar imens in living dar l am demolat imediat când ne-am mutat.

am ceva încălțăminte la usa, ca ne e lene sa venim cu pantofii in mâna din dulapul care e cu câteva trepte mai sus...si nu mai vreau un dulap acolo.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia,
in general pt 3 persoane e confortabil o canapea + un fotoliu dar la mine si catelul vrea pe canapea deși are perne speciale ale lui in aproape fiecare camera noi am luat set complet cu 2 canapele + fotoliu in caz ca vin musafiri.
sotul meu urăște sa schimbe mobila… vrea sa tina totul pt zeci si zeci de ani.

Canapeaua am schimbat-o după 10 ani, măsuțele le aveam de vreo 20 de ani… ma saturasem de ele.

dulapurile care le avem nu cred ca le vom mai schimba vreodată … poate daca ne mutam la casa mai mică si nu au loc in casa 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am amenajat inca o terasa cu mobilier.
Imi place ca da spre strada si spre vederea deosebita, dar am si câțiva pomi portocali si un mandarin  care miros de te înnebunesc. E o plăcere!

Ziua stam la plaja si seara la vorba.

 

vreau sa cumpăr o copertina in triunghi sa avem un pic de umbra …terasa e cu fatza la vest si bate rău soarele vara. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...