Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Reguli sanitare in strainatate


Recommended Posts

 

Judoka, voi v-ati hotarit pentru destinatia de vacanta?

Pai tot cam pe acolo am ramas cu n Spaniei, dar inca nu am rezervat nimic. Voi v ati hotarat ? 

Pana la urma harta e putin ciudata, verde in Franta, hop treci granita,e rosu.

Oricum noi cautam ceva mic, linistit, la terase/restaurante/cluburi nu ne inghesuim, nu luam avionul. Si daca e recomandarea sa nu calatoresti, o sa fie mai putina lume. 

Mai vedem. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • Administrators

Noi suntem in Grecia si am intrat in tara cu dovada vaccinarii.

 

vad ca olandezii au anuntat ca de vineri  - in Grecia  - in restaurante si terase intra numai cei complet vaccinati - deci nu mai merge cu adeverinta de test covid.

Practic - poti intra in aceste tari (inca) dar daca nu esti vaccinat, nu poti iesi deloc in locuri publice, 

 

https://www.nu.nl/coronavirus/6145241/spanje-frankrijk-en-griekenland-scherpen-coronamaatregelen-aan.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem in Grecia si am intrat in tara cu dovada vaccinarii.

 

vad ca olandezii au anuntat ca de vineri  - in Grecia  - in restaurante si terase intra numai cei complet vaccinati - deci nu mai merge cu adeverinta de test covid.

Practic - poti intra in aceste tari (inca) dar daca nu esti vaccinat, nu poti iesi deloc in locuri publice, 

 

https://www.nu.nl/coronavirus/6145241/spanje-frankrijk-en-griekenland-scherpen-coronamaatregelen-aan.html

Ha! Pe fii-miu, care n-a apucat sa fie vaccinat cu 2 doze, il lasam la usa restaurantului [soricel] . Daca e cuminte, poate-i aruncam vreun os de dinauntru [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tranzitezi Elvetia cu masina, nu ai nevoie de nici un test sau cod QR. Atunci cand vii cu avionul (tot tranzit), tb sa ai codul QR (iti dai datele de contact, avionul cu care vii si nr locului in avion). 

 

Si da, preturile testelor PCR sunt mari aici, seful meu a platit mereu 200 fr (pt Spania se cerea pana nu demult test PCR, ei sunt 4  [zirea] si mergeau destul de des, pt ca familia lor e acolo).

 

Testul antigen (zis si rapid) e gratuit la noi.

 

In Bucuresti am platit 340 lei pt test PCR, dar cu rezultat in aceeasi zi (facut la drive-in); am primit rezultatul in 10 ore (la 10am l-am facut, la 10pm aveam certificatele pe e-mail); cel PCR normal era 300 lei si il primeai a 2a zi.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...