Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Reguli sanitare in strainatate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fii-mea a ajuns cu bine inapoi. Mama se interesase la BlueAir daca e nevoie de test PCR la urcarea in avion si i-au spus ca nu. Daca ar fi fost gratuit sau mai ieftin, probabil l-ar fi facut, dar cind a aflat preturile la Synevo si nu mai stiu unde (200, respectiv 300 lei), a renuntat. La controlul de la aeroport, fii-mea a aratat hirtia cu vaccinarea si au intrebat-o de ce o singura doza. A raspuns ca din cauza ca a avut Covid, au vrut sa stie daca are o dovada (testul pozitiv cum ca a avut boala), ea nu avea la ea, nici pe telefon, dar pina sa le spuna ca daca e nevoie pot sa-i trimit eu mailul si sa le arate, tipul i-a facut semn sa treaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii-mea a ajuns cu bine inapoi. Mama se interesase la BlueAir daca e nevoie de test PCR la urcarea in avion si i-au spus ca nu. Daca ar fi fost gratuit sau mai ieftin, probabil l-ar fi facut, dar cind a aflat preturile la Synevo si nu mai stiu unde (200, respectiv 300 lei), a renuntat. La controlul de la aeroport, fii-mea a aratat hirtia cu vaccinarea si au intrebat-o de ce o singura doza. A raspuns ca din cauza ca a avut Covid, au vrut sa stie daca are o dovada (testul pozitiv cum ca a avut boala), ea nu avea la ea, nici pe telefon, dar pina sa le spuna ca daca e nevoie pot sa-i trimit eu mailul si sa le arate, tipul i-a facut semn sa treaca.

Chiar voiam sa te intreb daca s-a intors fata...

 

Mey...am stat de vorba cu o cunostinta ce s-a intors saptamina trecuta din Romanai si spunea ca se pot cumpara si hirtii cu tetstare falsa, deci decit sa dea banii pe un test PCR cerut de compania aeriana(si care are o anumita relevanta pentru tine personal in primul rind) , prefera sa dea banii pe un atestat fals de PCR negativ(chiar si cunostinta asta a pelat la asa ceva din cite am inteles-sincer nu am cerut detalii ca m-a luat durerea d ecap doar cit am auzit, dar ea e din cei ce nu cred in covid, pandemie, vaccin , desi acum 3 ani a suferit un accident cerebral cauzat de "explozie" de aneurysma [alcool] [alcool]).

 

Deci sa nu ne miram de explozia de cazuri anuntate pentru toamna !!! [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox, si in franta Ce a făcut ?

 

Noi am venit Acu 2 zile cu Tarom pe ruta București / Frankfurt . 
nu au cei de la Otopeni cititor de qr code. Noroc ca aveam carnetele galbene pt ca pe cel electronic nu scrie decât când ai început vaccinarea. Tipa nu a înțeles ca nu poți sa ai pass electronic dacă bu ești vaccinat complet . In fine. 
Ne- a tipărit biletele . Copii au avut test rapid pass se numesc in ro, îl poți face direct in Otopeni și durează 15 minute / costa 99 RON . 
 

La Frankfurt in schimb, poliția de frontiera cere test sau vaccin sau dovada ca ai avut boala. ( test pcr pozitiv nu mai vechi de 6 luni, nu mai nou de 28 zile ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey...am stat de vorba cu o cunostinta ce s-a intors saptamina trecuta din Romanai si spunea ca se pot cumpara si hirtii cu tetstare falsa, deci decit sa dea banii pe un test PCR cerut de compania aeriana.

 

Cat de oribil.

 

Si ne mai miram ca unle tari nu au incredere in testele facute in Ro si nici in dovezile de vaccinare aduse din Ro.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...