Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Reguli sanitare in strainatate


Recommended Posts

Cat de oribil.

 

Si ne mai miram ca unle tari nu au incredere in testele facute in Ro si nici in dovezile de vaccinare aduse din Ro.

Nu numai in Ro se intimpla.

Olanda: https://www.euronews.com/2021/07/19/dutch-authorities-defend-digital-covid-19-testing-system-despite-security-breach

Franta: https://www.theguardian.com/world/2021/aug/13/french-police-investigate-rising-number-of-fake-covid-vaccine-certificates

Asta am vazut eu la stiri, dar banuiesc ca sint mult mai multe, 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu cred ca doar in Romania se intampla lucrul asta; oi negre sunt peste tot. Aici daca te prind, amenda mare pana la inchisoare (fals si uz de fals). 

 

La inceputul anului o studenta din Olanda a vrut sa zboare din Zurich la Amsterdam, cu test PCR fals (ea fiind testata pozitiv). Cei de la aeroport au trimis-o in carantina la Geneva, de acolo venise.

 

Fiica-mea a zburat ieri la ai mei, e complet vaccinata. La Otopeni la control pasapoarte nu au intrebat-o nimic. Ea oricum are : carnetul international de vaccinuri, certificatul covid printat (in el scrie si ce vaccin ai si cand l-ai facut, cate doze si ce valabilitate are) si certificatul covid pe mobil (si acolo se pot vedea datele de pe hartie). 

 

Un epidemiolog/virusolog neamt, care e in echipa celor de la WHO pt pandemie, a spus intr-un interviu ca virusul nu va disparea, ci va ajunge sa fie precum influentza...strategia covid 0 este una gresita, pt ca nu se va ajunge acolo...si e normal ca cei vaccinati sa se imbolnaveasca sau sa dea virusul mai departe, insa procentul e ft ft mic (atunci cand il dau mai departe, cantitatea de virus e ft ft mica). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Nu pres stiu unde sa scriu, asa ca incerc aici!!!

 

Mi-am descarcat aseara certificatul de vaccinare digital, intrebarea mea este daca se defecteaza telefonul, ti-l fura, se strica...cum faci dovada(la aeroport) ca esti vaccinat?

 

Noi vom merge in Romania in doua saptamini, cei care au calatorit in tara, ati avut si pasaportul de vaccinari la voi, plus foilea alea QR code?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...