Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Antibiotic si temperatura peste antibiotic


Recommended Posts

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu i-am administrat antibiotic. Temperatura este mica.

Avem rezultatele partiale si printre ele are 400 (maxim 350), Fibrinogen. Am cautat pe net si ne-a cam pus pe ganduri. Aveti idee ce inseamna asta? Mai are carenta de calciu si vitamina D. Din gat, sambata primim rezultatul. La fel urina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-am administrat antibiotic. Temperatura este mica.

Avem rezultatele partiale si printre ele are 400 (maxim 350), Fibrinogen. Am cautat pe net si ne-a cam pus pe ganduri. Aveti idee ce inseamna asta? Mai are carenta de calciu si vitamina D. Din gat, sambata primim rezultatul. La fel urina.

 

Dar nu-i mai dati Vigantol ( vit D ) ? Eu i-am dat, la recomandarea dr, supliment de vit D pana la 6ani si apoi cateodata in lunile de iarna. Calciul nu se fixeaza fara vitD. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, Marius, daca îmi permiți. Dar citind și văzând atâtea și cu nivelul meu de cunoștințe scăzut în domeniul medical, este greu.

Cel mic are de ceva timp, temperatură. Câteva zile da, altele, nu. In jur de 37. Nu 38. Și nu mănâncă decât anumite alimente sau feluri de mâncare: supă de găluște, paste cu un anumit sos, pizza, dar mai mult marginea, foarte subțiri felii de un anumit salam, miere pe pâine și uneori covrigi simpli. Dulce, orice, ursuleți chips. Și cam atât. Suntem mulțumiți și așa, că a avut o perioadă în care, aproape nu voia nimic. Temperatura aceea, acum chestia de care întrebam... în fine. Poate sunt eu mai pesimist. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...