Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


Recommended Posts

Imi dati si mie reteta de la mismas-ul asta, va rog?  [:)]

 

Roli, de unde si pana unde o factura asa imensa?! Inteleg ca nu locuieste nimeni acolo, din moment ce tu platesti (vreau sa spun ca daca era inchiriata, plateau chiriasii cat consumau). Si daca nu locuieste nimeni, nici nu prea are ce sa se consume. Ar trebui sa platiti doar cota de curent de la partile comune... Ceva ciudat s-a intamplat... Ori s-a gresit scriptic, sau merge contorul aiurea, sa-l ia si sa-l repare  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 706
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna dimineata!

 

nu stiu ce mișmașuri faceti voi pe aici dar eu sunt tot in sera si asta ma dispera. transpir apoi deschidem tot sa circule aerul si apoi ma doare capu si tot asa iar transpir...ieri am avut rochie de schimb...ca la gradinita [:-)))]

 

C e la scoala de vara, azi romana. s-a inscris si la un club de lectura in limba engleza, la biblioteca.

mica e putin fornaita, cred ca de la aerul conditionat. ca vine de afara cu dna. T aproape de pranz infierbantata si intra la racorica...sper sa fie bine ca sa petrecem duminica. am comandat deja tortul, am facut pinata, cadoul e pregatit. am luat decoratiuni si baloane. 

astazi vine si dl. sot acasa. nu a mai fost plecat de mult 4 zile. il asteapta fetele cu mare interes [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, slaba miscare pe aici! Se vede ca e vacanta ori v-a toropit caldura de tot?

 

A inceput aici ziua cu un soare orbitor si se promitea o zi superba... mda, de vreo ora am dat-o iar pe nori grosi gri negri. Prognoza tot arata un val de caldura de incepe maine si tine pana Duminica. Sa nu mai plangem ca nu am avut si noi 3 zile de vara!  [:D]

 

Ieri a fost frumos de am putut si manca afara pe terasa si sta la un gin. Levantica e in floare si e plina de albine, nu mai zic de caprifoi care inca infloreste si e peste tot o zumzaiala.  [biz]  Mai gresesc directia si in loc de flori imi intra in casa si eu trebuie sa le salvez. 

 

 In weekend mergem la Londra sa isi revada mandra prietenii, ca e ultimul weekend pana la vacanta si apoi pleaca toti din oras. Nu i-am spus Sophiei, am complotat cu mama prietenului ei cel mai bun din gradinita si pana am plecat din Londra si dupa care ne-am temut ca va plange si suferi mult, dar din contra a cam uitat de el, doar cateodata mai vorbeste de el. Ne vom intalni in parcul de langa scoala, parcul in care am dus-o de cand era bebe ca era la capatul strazii noastre. Abia astept sa vad cat de surprinsa o sa fie. O sa o pacalim ca vreau sa merg sa imi iau bunatati de la deli ul italian de era langa casa noastra si o sa oprim la parc. Surpriseeeeeee!!  [bis]  O sa ne bombane pe drum inapoi, asta-i clar. Nu ii spunem ca stim ca nu o sa doarma pana atunci daca ii spunem acum. 

 

Monica, tu parca intrebai de vacanta? Miercuri e ultima zi de scoala pentru Sophia si apoi reincepe pe 4 Septembrie. Intra in Year 6! Nici nu imi vine sa cred ca mai are doar un an si apoi incepe Secondary school.  [fri]

 

Silvi, distractie placuta la party si sa va distrati! Tu de ce nu iti cumperi un ventilator macar pentru la birou?  [ventilator]

 

Fleur, nici eu nu ma suport caldura. Ma plang eu ca ploua si e gri cerul, dar mai bine asa decat calduri nebune. Nu mi-s prietena buna nici cu soarele si ma ascund cat pot de mult. Sper sa se mai racoreasca si sa puteti iesi afara sa va plimbati. Cat stati in Ro? 

 

Amina, tu nu zici nimic de concediu? Nu mergi in Vama vara asta? 

 

Ella, cred ca abia astepti sa iti vezi parintii. Multa sanatate!

 

Moon, relaxare placuta!  [plaja]

 

Laura25, citeam deunazi pe la unul din subiectele cu vaccinurile parca unde ai scris si mi-a ramas ceva tiparit in minte. Nu stiu sa reproduc exact, dar era ceva de genul: cei ce cred ca nu au nevoie de vaccin o sa aiba nevoie de sicriu pana la sfarsitul anului... si ma tot gandesc la mama. Sub nici un chip nu o convingem sa se vaccineze. Eu am renuntat sa ma mai zbat ca nu fac decat sa ma enervez, ea nu are nici o grija. Mi-a spus sa nu imi fac griji ca ea are de gand sa traiasca pana la 105 ani! Ea care e diabetica si cu inima....  

 

Nu mai stiu ce am citit, mi-s obosita rau ca ne-a trezit alarma de foc. Alarma falsa desigur. De 3 ori ne-a scos din pat pana m-am enervat si am aruncat-o afara la gunoi. Am comandat alta. Deci nu am dormit de la ora 4!  [|)]  Sophia nu a avut nici o treaba, nici nu stiu cum a putut dormi in sunetul ala asurzitor. 

 

Ma duc sa imi mai fac o cafea ori 2...  [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine nu imi faceam cafea. Mai degraba imi trebuie un somn bun si cateva calmante ca isi fac iar de cap durerile mele. Naiba sa le ia ca m-am saturat de ele. Ieri am muncit iar cateva ore in gradina din spate si ma dor si oasele si incheturile si restul, tacam complet. 

 

Bate un vant rece afara de m-a facut sa inchid usile ca mi-e rece desi mi-s in bucatarie cu spatele la soba care e non stop in priza si fierbinte. Astept sa apara postasul ca azi imi ajung cerceii si trebuie sa semnez pentru ei si apoi cred ca ma duc in pat. 

 

 

Mi-am facut lista cu ce vreau sa imi cumpar de la magazinul romanesc in weekend ca doar nu ajung eu in Londra si nu ma duc sa imi iau branza si cascaval. Am si varza murata pe lista sa am de sarmale pana ajung iar la magazin mai pe la toamna. I-am promis sarmale lui Mr. de ziua lui, deci nu am voie sa uit de varza. 

 

Abia astept sa inceapa vacanta sa dormim mai tarziu putin, macar o ora si tot e bine. Sophia e si ea foarte obosita si imi tot zice ca aproape adoarme pe autobuz dupa amiaza cand vine acasa de la scoala. O sa aiba timp sa isi reincarce bateriile 6 saptamani, ca nu plecam nicaieri in afara de iesirile de weekend. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...