Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


Recommended Posts

Este foarte cald si pe aici (Bucuresti). De ex ieri a plouat putin, dar dupa ce s-a oprit ploaia, era o zapuseala...! Oricum a plouat cu soare, f ciudat.

Eu suport mai bine caldura decat frigul, dar oricant as suporta, tot simt un disconfort...

 

Cel mai nasol sunt trecerile astea bruste, de la zapuseala de afara intri intr-un magazin cu aer conditionat pe la 18-20 de grade... [fri]  [fri]  [fri] apoi iar afara.... pt organismul nostru nu prea e sanatos... dar asta e...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 706
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Iulia de Silvi si Julia - sa fiti sanatoase si norocoase.

 Ce dragut Viviana, ma emotioneaza povestile de genul, nici eu nu sunt nasa, dar mai am timp.  [soricel]

Ella drum bun in Ro, sa ai un timp fain si sanatate tatalui.

 Silvi sa stapanesti sanatoasa apartamentul si sa fie gata la timp, eu inca astept dupa cel din Pipera de 2 ani si tot nu e gata - s-a poticnit la Klaus; norocul meu e ca nu l-am luat sa stau, dar orisicat.

--------

Noi ne-am intors ieri, treziti de pe la 03, caci pe langa zbor am avut si 3h transfer. In Turcia a fost dragut, dar hotelul nu este in nici un caz de 5 stele si nici ultra all inclusive, dar mi-au placut cei de la Paralela 45, si ii recomand. Copiii s-au distrat, cel mai mult le-a placut la piscine, topoganul de apa si dulsiurile - sa il citez pe P.  Nu au fost entuziasmati de mersul cu avionul, de plaja si mare, de parcul din incinta si nici de actvittatile de copii.

 

post-138201-0-79121100-1626782314_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt gandurile frumoase  [flo2]  [flo2]  [flo2] interventia nu e una grea, a 2a zi poate pleca acasa...important e sa scape de dureri. 

 

Am dus vecinii la aeroport, dupa am fost si am anihilat furnicile de la ei din gradina: erau vreo 6 musuroaie  [:D] fratelo le protejeaza...eu nu, pt ca intra si in casa.

 

Acum tb sa fac curat, mandra a plecat la Marvin si vine maine seara...asa ca sunt doar cu pisica.

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, ma bucur ca v-a placut vacanta. v-am mai vazut, din cand in cand pe fb si am admirat piticii.

eu stau bine si aici unde sunt nu ma grabesc cu apartamentul. in contract scrie ca il preda in dec 2022 dar el zice ca va fi gata mult mai repede si cred ca asa va fi pentru ca si celelalte blocuri facute de acelasi constructor au fost gata mai repede. undeva unde am vrut eu dar nu mai avea disponibil pana ne-am hotarat a terminat cu un an mai devreme. acolo s-au mutat deja. 

 

la mine pare ca vine ploaia.ura!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, ma bucur ca v-a placut vacanta. v-am mai vazut, din cand in cand pe fb si am admirat piticii.

eu stau bine si aici unde sunt nu ma grabesc cu apartamentul. in contract scrie ca il preda in dec 2022 dar el zice ca va fi gata mult mai repede si cred ca asa va fi pentru ca si celelalte blocuri facute de acelasi constructor au fost gata mai repede. undeva unde am vrut eu dar nu mai avea disponibil pana ne-am hotarat a terminat cu un an mai devreme. acolo s-au mutat deja. 

 

la mine pare ca vine ploaia.ura!

 

Da da, si la noi in contract scria. Ce ma supara putin este ca eu am cumparat si mobila si o tin pe unde pot asteptand sa fie gata, dar aia e. Sigur depinde de dezvoltator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, sa va fie de bine vacanta! 

 

Eu am fost nasa de 5 ori - 1 cununie si 4 botezuri. Finii de cununie, carora le-am si botezat 2 din cei 3 copii,  sunt cei mai buni prieteni ai nostri, de 22 de ani - o viata!  Al 3-lea copil a fost botezat de urgenta in spital ca era prematur cu riscuri mari si s-a temut sa astepte.

Silvi, niciodata n-am purtat palarie. Asa trebuia?  [:D]

 

In week-end am facut o drumetie foarte frumoasa in Cheile Varghisului. Ne-a placut mult, dar m-au piscat niste tauni si mi s-au facut niste bube imense, un fel de reactie alergica puternica. Acum umblu cu fuste pana in pamant, ca se sperie lumea de picioarele mele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, nu stiu daca asa trtebuie [:-)))] dar in cercul meu asa se zice, nasa trebuie sa fie la 4 ace si cu palarie. mama mea a avut o chestie, nu stiu cum ii zice, cu pene si plasa tot ca un gen palarie. si soacra mea a avut tot o chestie de genu dar mai simpla. 

si in general cam toate prietenele au purtata palarie sau ceva pe cap...

 

astazi la noi sunt 21 de grade, acum dimineata, si e foarte placut. sper sa ramana asa.

C are azi prima intalnire la clubul de lectura in engleza. deseara are antrenament si vrea sa se duca chiar daca piciorul e tot umflat.

mica e in parc cu doamna T. azi cred ca o sa stea mai mult ca e racoare.

 

Moon, imi pare rau de experienta voastra si sper sa nu se deterioreze mobila pana e gata casa. eu nu iau nimic inainte. cand vad ca e gata tot atunci cumpar/comand. ca de ex. bucataria o sa o fac pe comanda. nu ma grabesc, stam bine unde suntem. oricum mi-e cam teama de mutare, ne-am obisnuit aici, suntem acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, sa va fie de bine vacanta, tare frumosi si dragalasi pruncii tai! Mi se pare ca ati fost super curajosi sa plecati la drum asa departe cu 3 copii atat de mici. 

 

Si noi avem 2 cupluri cununate si 4 copii botezati. Nu am avut niciodata palarie [:)]

 

20 de grade maxima zilei, racoare si bine. Am 2 masini de rufe spalate de luni pe care ieri ba le-am intins, ba le-am strans de pe sarma, dupa cum ploua sau iesea soarele. Aseara, exasperata , le-am dus un mansarda. Azi am mai bagat o masina de dimineata, sper sa ma lase ploile sa le usuc totusi. 

 

silvi, dar ce preocupari faine si intelectuale are Crina! Vacana placuta si interesanta ii uram! Si sa i se dezumfle cat mai repede piciorul! 

 

Ella, sanatate multa tatalui tau! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, si aici s-a racorit, ura! A si plouat bine de vreo doua zile.

 

Eu drept sa va spun am inceput sa ma plictisesc in vacanta. Ma bate gandul serios sa scurtez durata petrecuta in tara, cu 4-5 zile macar. O sa ma interesez la agentie, imi amintesc vag ca am platit ceva suplimentar la bilete ca sa pot face modificari, sunt curioasa daca e valabil. 

Majoritatea rudelor si prietenilor/cunostintelor noastre sunt plecate in concedii care incotro. Verisoara mea cu nepotii, cu care contam sa se joace baiatul, erau de 2 saptamani in Grecia, si ca sa evite carantina la intoarcere, stau o saptamana si in Bulgaria.

 

Imi este dor de noul apartament, pe care de-abia l-am mobilat.

 

Pana atunci, maine plecam cateva zile la munte, sper sa nu mai fie ploi masive sa ne putem plimba un pic. Daca nu, odihna de voie la pensiune.

 

In alti ani mergeam la mare in perioada asta, dar anul asta m-at obosi prea tare. Numai cand ma gandesc la drumul spre mare este un cosmar, cu trenul sau cu masina. Nu inteleg de ce nu exista curse aeriene interne spre Constanta, mi se pare asa de ilogic cand atata lume vine la mare, in sezon macar. Nici nu stiu daca exista aeroport in C-ta.

 

Viviana, ce frumos v-au facut cererea de a fi nasi. 

Eu nu am cununat niciodata, nefiind casatorita dar am botezat de doua ori. Unul din finuti a murit la cateva zile dupa botez, a fost o tragedie (botezasem impreuna cu parintii mei) iar cu celalalt din pacate nu am tinut legatura, e adult acum.

 

Ella, sanatate multa tatalui tau, sa fie cu succes interventia.

 

Silvi, nu mai stiu ce s-a scris despre botez sau cununie, dar am retinut ca trebuie palarie. Eu la botezuri nu am purtat niciodata.

Sa-i treaca repede piciorul Crinei, ma bucur ca tiza mea are asa activitati in vacanta.

 

Laura, si eu m-am chinuit cu niste rufe, le-a luat doua zile sa se usuce in balconul inchis. E foarte mare umiditatea. S-a intors Rares din tabara?

 

Strumphi, iar te-ai ascuns? Sper ca te simti bine si te bucuri de coltisorul tau de rai rural. Sophia a intrat in vacanta? Mai da-ne vesti despre voi.

 

Apropo de media sociale, am facut imprudenta sa comentez pe diverse subiecte la postari publice de pe FB romanesc. Mare greseala. Am fost socata de insulte gratuite, mitocanii, grobianisme....nu vreau sa imi mai amintesc. Sa-mi fie invatatura de minte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...