Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


Recommended Posts

Tot eu ca voi nu aveti chef de trancanit si eu nu mi-am gasit inca treaba. Nici nu stiu ce fac eu azi cu umarul meu dureros. O sa mai pun ceva voltarol pe el. Vad ca nu ma impiedica din tastat.   [soricel]   [:-)))]  

 

Va las poze de la plimbarea din weekend si ma duc sa vad cat mai doarme mandra mea?  [bib]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 706
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumph, am fost doar 4 zile in vacanta. Nu chiar departe de noi, 2,5 ore inspre Bergen. Am bifat cateva fiorduri, am trecut pe sub apa, un feribot, alte tuneluri, poduri, cascade. Natura frumoasa, spectaculara. Dar socializare zero, interactiune cu oamenii zero, din familie nu m-am intalnit cu nimeni.

Restul vacantei am smotruit prin casa si pe langa casa.

 

Fetele se plictisesc si ele pe acasa. Nu prea au prieteni prin zona acum. Cei norvegieni sunt pe la cabane, cei straini au mai plecat din tara daca au parinti mai in varsta care au fost vaccinati sau lucreaza in sistemul sanitar. Saptamana viitoare au o tabara de zi. Cele mici.

 

Eu am fluier sa ii chem la masa. Nu imi place sa strig.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi ești o drăguța, dar sorry, nu am timp…iar poze aici nu mai pun…poate am sa mai am timp sa pun poze pe Instagram, altfel îți refaci tu contul pe FB poate? [:)] [flo2]

 

Pur și simplu Internetul îmi mănâncă timp, nesănătos și util in alte locuri. Eu la job nu am timp de net, deci totul e acasa. E un stres in plus, mi-am dat seama, căci nu mai am timp de mine. Am redus la minim activitatea pe rețelele sociale inclusiv forum după cum am scris. 

 

Acum am bucătăria in curățenie generală, am luat o scurta pauza și v-am citit. 

 

Concedii plăcute sau spor la treburi, după caz.  [flo2] 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A plouat putin cat sa ma trimita in casa si sa strang pernele de pe terasa. Acum desigur ca a iesit iar soarele. Eu cu cine ma cert?  [mai]

 

Sophia s-a trezit la pranz! Nu stiu unde incape atata somn!  [alcool]  Eu nu as putea dormi atat, nici daca as fi sanatoasa. Stiu eu cui ii seamana!  [:D]  

 

Azi nu fac nimic, am zis! Ma doare mana din umar, deci iau o pauza. Poate le fac de mancare la cina, dar daca nu sigur gasesc ceva la pub. 

 

Vineri seara suntem invitati la biserica.  [popa]  Nu, nu la slujba, dar la cheese&wine evening. Yum! Va fi prima noastra intalnire cu tot satul.  [fri]  E o comunitate tare faina si sper sa incepem sa ne cunoastem toti vecinii, e prima intalnire de dupa ridicarea restrictiilor si cica se promite a fi una buna. Numa` ca ne-au spus sa ne aducem pahar de acasa, ca nu au destule. Oare sa merg cu unul de ala mare de gin?  [alcool]  [:-)))]  [:-)))]  Sa le duc si cateva sticle de vin romanesc? Branza romaneasca nu cred ca servesc, ca nu merge fara mamaliga!  [:-)))]  [:-)))]

 

Mi s-a facut pofta acum de branza cu mamaliga si jumari! [pofticios] Jumari, de unde iau eu jumari acum? Hmm... sa ii cer barbatului sa ma duc la macelar cat de curand ca de acum imi sta pe cap pofta si cu pofta nu te joci.  [mariaj]

 

Ahh ce soare si frumos e afara! Ma duc sa imi scot pe terasa pernele la loc si sa stau sa admir fluturii. Am pus pe IG stories un video cu fluturii si albinele pe levantica  [il] Asa de multi sunt si ce frumos zboara din floare-n floare...

 

[flu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Echooooo!

 

Ce liniste pe aici! Toti pinguinii in vacanta ori v-a toropit iar caldura? Am vazut vremea pentru Bucuresti pentru urmatoarele 2 sapt si arata 40 grade pe 1 August!   Nici pe la mama nu e mai racoare, imi arata 34-36 grade pentru zona ei. Nu imi imaginez cum o sa fie in Bucuresti la 40 grade. Acum vreo 2 ani in Londra am avut 38 grade si a fost cuptor si Londra nu are atatea blocuri si ciment. 

 

 

La noi e racoare si bine azi, desi ne tot ameninta cu val de caldura dupa jumtatea lui August si pe noi. Nu imi doresc deloc caldura, mi-s foarte multumita cu cele 16 grade de acum si max 20 cate vom avea mai tarziu. 

 

Mandra inca doarme si eu incerc sa imi beau cafeaua. Nu am dormit si ma simt extenuata, macar nu ma mai doare asa rau mana din umar, dar ma doare spatele ca sa compenseze. 

 

Am facut aseara o tocanita de ciuperci si am mancat-o cu mamaliga. Tare buna a iesit. Vreau si incercam sa mancam mai putina carne ca prea era carne in meniu toata ziua. Macar 3 zile din 7 vreau sa nu mancam carne deloc. Incerc sa ma gandesc la meniuri vegetariene. Poate fac azi un bors de fasole de care mi-e pofta si nu am mai mancat de tare tare de mult.  Vreau sa imi coc intr-un weekend pe gratar afara vinete si ardei grasi pentru congelat pentru iarna si o sa fac si zacusca. 

 

Iar vorbesc singura pe aici. Ma duc sa imi gasesc de treaba si mai trec eu pe aici cand reveniti din vacante! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Echooooo!

 

Ce liniste pe aici! Toti pinguinii in vacanta ori v-a toropit iar caldura? Am vazut vremea pentru Bucuresti pentru urmatoarele 2 sapt si arata 40 grade pe 1 August!   Nici pe la mama nu e mai racoare, imi arata 34-36 grade pentru zona ei. Nu imi imaginez cum o sa fie in Bucuresti la 40 grade. Acum vreo 2 ani in Londra am avut 38 grade si a fost cuptor si Londra nu are atatea blocuri si ciment. 

 

 

La noi e racoare si bine azi, desi ne tot ameninta cu val de caldura dupa jumtatea lui August si pe noi. Nu imi doresc deloc caldura, mi-s foarte multumita cu cele 16 grade de acum si max 20 cate vom avea mai tarziu. 

 

Mandra inca doarme si eu incerc sa imi beau cafeaua. Nu am dormit si ma simt extenuata, macar nu ma mai doare asa rau mana din umar, dar ma doare spatele ca sa compenseze. 

 

Am facut aseara o tocanita de ciuperci si am mancat-o cu mamaliga. Tare buna a iesit. Vreau si incercam sa mancam mai putina carne ca prea era carne in meniu toata ziua. Macar 3 zile din 7 vreau sa nu mancam carne deloc. Incerc sa ma gandesc la meniuri vegetariene. Poate fac azi un bors de fasole de care mi-e pofta si nu am mai mancat de tare tare de mult.  Vreau sa imi coc intr-un weekend pe gratar afara vinete si ardei grasi pentru congelat pentru iarna si o sa fac si zacusca. 

 

Iar vorbesc singura pe aici. Ma duc sa imi gasesc de treaba si mai trec eu pe aici cand reveniti din vacante! 

Nu vorbesti singura, eu va citesc, dar mai fara chef. Strumphi nu prea mai am dureri, inca dau cu voltaren, am vazut si eu video pe insta. fain. Eu sincer is cam fara chef de gatit, astia nu prea mananca, fii mea cara la caine mancare, baietii mananca (cica) la gradi. 

Felicitari Marc pt reusita. Silvi, Laura sa va traiasca nepotele.

Urmaresc cand pot JO, voi va uitati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E fooooarte cald. Avem cod portocaliu de caldura.

 

Noi ne pregatim de intalneala. Prima va avea loc la nucul stramb si ca vai de el.

Si alergam, vorba vine, sa ne aprovizionam cu bere din belsug, gheata si alte alea.

Punem la punct tot felul de furtunuri. Sa avem udatura si pe interior si pe exterior  [:D]

 

In rest chiar ca sunt plictisita, din cauza zapuselii.

 

Ma gandesc la tot felul de chestii ca de exemplu de ce ne-a placut atat de mult Mandrie si prejudecata, ce are cartea asta deosebit? Asta pentru ca am vazut ieri Emma - nici filmul si nici cartea nu m-au dat pe spate.

 

Nu am vazut mult din Olimpiada.

Mi-a placut extrem de mult conferinta lui Ana-Maria Popescu, medaliata cu argint la scrima. Foarte mult.

Mi-am reamintit printre altele si care e spiritul Olimpiadei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...