Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


Recommended Posts

Neatza!

La mine a venit toamna autentica la 7.30 fix  [:D] . Adica am iesit din casa la 7.10 pe caldura si soarele care dadea sa rasara si pe la mijlocul drumului, s-a intunecat, a inceput sa ploua mocaneste si cand am ajuns in oras era deja frig.

O bucurie de frecventat santierul. Si suntem fix la faza aia cand trebuie sa mergem aproape zilnic sa nu faca muncitorii vreo nefacuta.

In rest, inca in grafic, adica baietii merg la scoala....sper sa mai tina graficul asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 706
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Eu m-am trezit in hohote de ras, cursul mandrei...rade profa lor non-stop..bine ca ii place si e motivata, o aud si vorbind din cand in cand.

Ieri au informat-o ca la inceput nu va sta la familie, va sta la campusul scolii (care de fapt e un hotel)...sunt destul de multe restrictii pt familii, asa ca scoala ii trimite la campus intai...si dupa se vor muta la familii...mandra are camera single la familie, la hotel va fi dubla..sper sa fie ok, ei nu-i place sa doarma cu cineva in camera (cu exceptia familiei)..plus ca invata limba mai bine daca sta la o familie; la hotel sta tot cu vorbitori de germana/engleza, ceea ce n-o ajuta...dar avantajul e ca va invata sa mearga cu metroul, merg toti in grup la curs, ies impreuna...dupa ii va fi mai usor.

Seoul e un oras imens, iti prinzi urechile...de cate ori am fost, am luat doar taxi-ul sau am mers pe jos. Din oras pana la aeroport sunt 70km, 40 doar prin oras. Sunt putin geloasa ca nu pot merge si eu cateva zile, mi-a placut in Seoul (mai ales shopping-ul  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] mereu mergeam la mall-ul subteran-cel mai mare din lume- si imi luam haine si incaltari).

 

Maine merg cu masina sa o incalt de iarna..ii schimb rotile, cele de vara raman la garajul care le schimba (au hotel pt roti  [:D]). 

 

Sambata mergem in partea italiana, cumnata a organizat un concert surpriza pt socrelo (ar fi fost anul trecut, dar din cauza de pandemie nu s-a putut tine)...socrii vor fi acolo incepand cu joi, noi mergem doar la concert si stam la acelasi hotel...duminica suntem invitati la matusa lui Marco, 40 min facem cu masina de acolo...asa ca e perfect...iar ne plimbam in weekend  [:D]

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, raman.

Se pare ca virusul asta sifideaza orice logica. SI totusi e un virus, ca toate celelalte (cu grade diferite de transmitere), nu e un extraterestru. Adica ar trebui sa functioneze pe aceleasi principii ca orice alt virus.

Am senzatia (fara a fi antivaccin, ca am vaccinul facut) ca indiferent cat era rata de vaccinare in Bucuresti, 10% sau 50% situatia era tot aia, mii de cazuri pe zi :(((( Adica nici un lant de transmitere intrerupt (cu cat mai multi oameni vaccinati, cu atat mai multe lanturi intrerupte).

Si nu, nu inteleg absolut deloc. Se pare ca asa vom trai multi ani de acum incolo :( Vaccinati, nevaccinati, cu virusul printre noi, oaspete de seama....

 

Bine, Monica, ramai cu logica ta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Politica nu mai fac. Dezamagirea a atat de crunta incat nu ma mai intereseaza. Faca ce vor. Dezamagire deopotriva dinspre USR si PNL. Nu au nicio scuza.

La intalnirea de 100 de ani de la terminarea liceului, am fost 10. Absolut toti votanti USR, absolut toti dezamagiti: mai, ce am luat-o in barba cu astia, incredibil, am pierdut votul de pomana, ziceau... Si zau, toti joburi cu greutate, extrem de bine informati.

 

Iar PNL-ul se afunda in rahat. Ca USR e deja acolo cu 2 picioare. Atat de vocali, nicio disciplina politica, nicio etica, vorbeste gura fara ei, toaca pe toti.

Cretini.

 

 

Pe mine USR nu m-a dezamagit. Nu aveam sperante mari pentru ca la ce procent au avut in alegeri nu aveau cum sa rastoarne muntii si sa faca ei in cateva luni ce nu au facut ceilalti in zeci de ani. Iar la guvernare acum nu puteau ramane in conditiile in care Catu ii facea partasi la hotiile lui in timp ce se sterge pe picioare de ministrii lor. 

 

Dar abia astept sa fim guvernati de PSD si AUR, aia nu ne vor dezamagi niciodata. Deja vizualizez viitorul cu dna Sosoaca presedinta tarii si dna Alberts ministrul sanatatii. Atunci toti vom fi fericiti si va fi perfect!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu altceva nu-nteleg, unde s-a ascuns virusul asta vara? A stat pitit la umbra?

Nu, roli, nu a stat pitit, era pe drum. Cazurile au explodat odata cu raspandirea comunitara a variantei delta, mult mai contagioasa  si care acum este dominanta (aproape toti care se imbolnavesc o fac cu delta). Varianta delta a ajuns sa fie dominanta pe la mijlocul lui august. Acum se intampla la noi ce se intampla in iunie-iulie in tarile occidentale. Diferenta o face nr de morti si de spitalizati. Dar na, noi suntem mai destepti decat prostii de europeni, nu ne vaccinam, ca nu ne trebuie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colegul lui Rares care a facut covid are parintii vaccinti. El si fratele mai mic au fost bolnavi, parintii nu. Cel mic a avut chiar simptome mai rele decat cel mare, parintii nu au avut absolut nimic, desi au stat in aceeasi casa, fara masca, au ingrijit copiii fara sa se fereasca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...