Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Olimpiada de la Tokio 2020 - 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt de parere ca sportivii rusi nu trebuiau lasati sa intre in competitia olimpica. Nu stiu de ce s-a gasiat varianta asta...adica dopaj la greu in Rusia si vin si iau medalii aici.

Pai participarea ruseasca a fost cu scandal si in Brazilia si sunt interzisi pina in 2027 daca imi amintesc bine.

 

Cei care participa sub semnul ROC sunt sportivi care nu au avut niciodata contact cu doppingul, erau inca adolescenti cind s-a impus aceasta sanctiune fata de Rusia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

ideea este ca in Rusia se face doping masiv in sport - institutionalizat.

 

Systematic doping in Russian sports has resulted in 43 Olympic and tens of world championships medals being stripped from Russian competitors—the most of any country, more than four times the number of the runner-up, and more than 30% of the global total. Russia has the most competitors that have been caught doping at the Olympic Games in the world, with more than 200.[1]

Russian doping is distinct from doping in other countries because in Russia steroids and other drugs were supplied to sportspeople by the state.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ideea este ca in Rusia se face doping masiv in sport - institutionalizat.

 

Sunt de acord ca s-a practicat masiv doppingul, insa asta nu inseamna ca toti sportivii au practicat doppingul.

 

Asa ca nu e corect sa fie pedepsiti si cei ce nu au avut niciodata contact cu doppingul.

 

Se fac controale atit d emulte acum incit -parerea mea, doar sa fii idiot sa apelezi in continuare la dopping.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OK insa fac parte din sistemul sportiv rus - iar acolo dopajul este acceptat.

Acele medalii pe care le iau le iau tot ca sportivi rusi.

Mirela, nu ca sunt eu fan al rusilor, insa vorbim de sportivi rusi NEDOPATI!!!!

 

La Rio, au fost live niste sportivi rusi care plecasera din tara si au explicat cum e treaba.Nu esti totusi obligat sa participi la dopping, adica nu sta nimeni cu Kalschnikovul la timpla si te doppeaza.

 

Ma rog, scandalul doppingului pune o lumina urita asupra rusilor, insa Rusia e o mare natiune, o natiune cu sportivi de performanta, sportivi curati, fara dopping si nu e corect ca toti sa fie lipsiti d eprivilegiul de a participa la o asemenea competitie sportiva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...