Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

prietena mea are o problema!!!


Recommended Posts

Am si eu o curiozitate am o prietena care este casatorita de 3 ani.De atunci tot mi se plange ca sotul ei se tine dupa fustele maica si si anume: o ia in parc cu ei daca se duc la plimbare, ii face curatenie in curte si alte treburi iar pe ea nu o ajuta la nimic desi e insarcinata in 8 luni ,ii spala vasele maica sii si de ale lor nici nu se atinge ce o mai lungesc ii face lui maica sa toate poftele si el crede ca asa e normal.Iar cand se ia maica-sa de sotia lui nu scoate un sunet .Oare e posibil sa existe asemenea barbati care fac asa?Eu stiam ca atunci cand faci un pas mare cum este casatoria parintii trec pe locul 2.Lasand la o parte faptul ca ii cumpara lui maica sa tot ce ii lipseste prin curte cand prietena mea se chinuie sa stranga bani pt bebelusul ce va veni.Am creat acest subiect pentru ca ea mi-a cerut asta sa vada daca mai exista barbati ca sotul ei si daca poti fi schimbati. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alexia, nu cred ca stie cineva cum stau exact lucrurile in familia lor. Poate mama lui l-a crescut singura, l-a sprijinit si acum fiul se simte obligat sau chiar onorat sa ii intoarca ajutorul. Ca intre timp a uitat ca are o alta familie...[:(!] Cu diplomatie (nu cred sa se rezolve altfel), prietena ta trebuie sa il angreneze pe sot in activitati legate de bebe: sa ii cumpere trusoul, sa ii pregateasca camera, astfel incat acesta sa numai fie chiar atat de disponibil pentru mama... Trist, dar daca altfel nu se poate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

probabil mai exista [zz]; in cazul pe care ni-l prezinti tu, el poate are un exces de zel fata de mama[xx(] iar fata de sotie... zero respect, zero iubire, zero tot; si daca n-ar mai fi mamica lui, in mod sigur nu s-ar indrepta toata atentia fatza de sotie; gaseste el altceva pt ca e clar ce/cat reprezinta sotia pt el... si daca din cand in cand ii ofera sotiei o bucatica infima de atentie (sau e suficient sa i se para ei) + ceva vorbe-n vant numite promisiuni de "nu mai fac data viitoare, te iubesc de numai pot", atunci ea se va declara super fericita caci l-a schimbat; caci se pare ca asa-i modelul, nu? si uite asa, vor trai fericiti pana la adanci batraneti [B)] si da, poate fi schimbat, dar doar de pampersi, de catre ma-sa; Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista astfel de barbati. Destui. Se casatoresc pentru ca asa e moda, dar nu se rup de parinti, in special de mame. Este una din cele mai rele obiceiuri, poate intrecut de betie. De fapt, nu doreste sa aiba o responsabilitate, doreste sa fie protejat. Daca se rezolva, metoda este de constrangere. Adica ori cu mine, ori cu mama ta. Fireste, in cadrul unor discutii civilizate. Este o hiba care poate fi aplanata cu un copil, dar nu as sfatui nici o femeie sa se riste. Am in apropiere un astfel de personaj. Este sotul sorei mele. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc un caz similar. O prietena buna a mea s-a casatorit relativ tarziu si imediat a venit copilul. Sotul ei era tot "baiatu' mamii", acasa o exploata pe prietena mea, apoi o cara dupa el si la tara, ca s-o ajute pe mama lui cu munca la pamant (dar la mama ei nu avea niciodata chef sa mearga). Soacra o mai ironiza pe prietena mea ("uite, draga, ce-ti trebuie aerobica, vii aici si dai la sapa si sa vezi ce slabesti"), tipul era f.f.f. rasfatat si avea pretentii sa fie slugarit permanent, era agresiv si abuziv verbal (nu a avut timp sa puna si in fapta cuvintele), pana cand prietenei mele i-a ajuns cutitul la gat si s-a despartit. Copilul avea cateva luni, acum are 9 ani, iar prietena mea nu a regretat niciodata pasul facut. Individul s-a fofilat de la pensie alimentara cat a putut, in fine, si-a dat arama pe fata de indata ce lucrurile nu au mai mers ca la mamica. Iar daca nu a murit, atunci se mai tine si azi de fustita lu' mamicuta...
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare inainte sa raspund locuiesc in aceasi casa sau curte? Ca imi inchipui ca nu ii da intilnire lui mama ne vedem in parc la ora 2 ca si asa ies cu nevasta-mea! Daca locuiesc in aceasi casa ,probabil el fiind foarte politicos o intreaba vrei sa vi si tu mama? Si femeia nu zice nu ,e mandra sa mearga cu flacaul si nora pe strada si sa stea la povesti. Cat despre ajutorul acordat in casa daca locuiesc impreuna mi se pare normal, in primul rand face pt el nu pt maica-sa numai nevasta vede altfel, vai nu ma ajuta pe mine,pei cine o pune sa spele vasele sa le lase in chiuveta o saptamina sa vada ca pana la urma o sa le spele dulcicul de baiat. Succes prietenei tale. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ca mi ati raspuns asa de repede.Au locuit in aceiasi casa dar acum stau foarte aproape unii de alti si ce ma intriga si pe mine si pe ea e ca ea e cu burta la gura si el tot pe mamitica o ajuta.Draga MissParker asa facea si ea cand statea cu ei in casa ea facea toate alea, si acum o ajuta pe soacra sa cand se duce la ea, ea face toata treaba ii face bulionul, gemul, si toate celelalte iar sotul nici macar nu recunoaste spune ca el nu vede ca a ajutat-o ca e datoria ei sa o ajute ca e nora si mama lui e batrana (intre noi vine vorba e o scorpie si nu e deloc batrana) el face numai ce zice maica sa si ea e foarte disperata de toata situatia. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu a vazut asta de la inceput? Sau macar inainte de a face un copil? Ca doar n-o sa se schimbe din cauza copilului. Ba o fi fericit ca mai are o sluga in devenire. [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=10"] Deiu cu diploma - ma votati?[/url] Multumim mult de tot tuturor celopr care ne-au votat! Promit sa mai iau diplome!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, alexia, din pacate exista, si cred ca multi. Eu am fost foarte indragostita de unul dintr-asta, si ne-am iubit foarte mult si cu toate astea fiindca mama lui nu ma dorea ca nora a renuntat la noi, la tot ce ne unea. C'est la vie ! Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [bebic] Mihnea Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe!!!Invatul are si dezvat, dar cam tarzior si-o dat ea seama ca nu-i convine!Astea trebuiau puse la punct inainte sa fie barza pe drum!Pai in primul rand ea o gresit cand s-o angajat sluga la soacra(dulcetzuri,muraturi,bulioane). Si sotul cu cordonul ombilical-bleah!trebuie taiat!Tot la ea,saraca se gaseste raspunsul.Ca ai nostri nu ne-nvata nici pe ei si nici pe noi cu ce se mananca "celula de baza a societatii"Trebuie sa crestem impreuna.Tot femeile sunt mai meshchere cand vor, iar berbantii mai sensibili cu mult decat ne imaginam.Adicatelea,ne dam seama mai repede de cum stau lucrurile, cred eu.Si trebuie sa le comunicam constatarea noastra. Asa ca toate botoanele se afla la ea.Ea cunoaste impricinatii, ea cunoaste cum e ea.Cu sinceritate, dragoste(daca trebuie sa urle ca sa se faca ascultata-sa urle,dar asta mai putin). Si sa se uite si ea pe la subiectele cu mamute(de la mamuca,nu maimuca[:D] soacre), ca fetele de-acolo sunt hazoase rau, dar si practice. Poate o inspira[;)]. Exercitiile ar trebui sa le inceapa de pe acum, pana vine BB:sa nu se trezeasca ca are 2 BB-ei in loc de unu(unu cu 2 mame,din care una-i sefa[:D]= nu se spune cine,persoana importanta!) [url="http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/bmc_ccc/myphotos"][si-eu][/url] nu mor caii cand vor cainii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...