Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vanzare apartament Romania cu pasaport american?


Recommended Posts

Buna,

 

Am vreo sansa sa reusesc sa vand o proprietate din Romania cu pasaport American?

Am incercat sa imi schimbi pasaportul si buletinul romanesc dar pentru ca m-am casatorit in SUA si nu am inregistrat casatoria in Romania nu pot sa actualizez actele romanesti.

La urmatoarea vizita in Ro voi incerca sa inregistrez casatoria in Romania dar dupa cate hartii absurde si neclare cer, ma astept sa nu am documentatia corecta.

In SUA inregistrarea casatoriei trebuie facuta in persoana la ambasada si pasaportul simplu electronic romanesc nu se poate emite decat dupa ce intregistrez casatoria. In ambele situatii e dificil si sunt necesare zboruri . Merci de sugestii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Atata timp cat nu dispui de acte valabile de identitate din care sa rezulte ca tu esti proprietara nu ai cum. 
In pasaport este o alta persoana decat persoana din actele de proprietate si nu exista alte documente legale care sa ateste ca este una si aceeasi persoana.
Pe scurt trebuie sa iti pui la punct actele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...