Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fibrom uterin


Recommended Posts

Buna si bine v-am găsit. Am o problema, nu stiu exact cat e de grava, am o tumora uterina de cca 9 cm diametru, poziționata ff ciudat, pe peretele posterior al uterului, chiar în sacul Douglas. De la aceasta tumora s-a strâmbat colul uterin îngrozitor. L-am depistat la un control de rutina, in ianuarie, atunci am făcut si RMN, interpretarea a zis "cel mai probabil fibrom", am fost la vreo 4 medici in total, acum am ramas la domnul doctor Coroleuca Ciprian, la Giulesti. Am facut sâmbăta trecuta chiuretaj biopsic si vineri voi face iarăși RMN.

La ecografie si RMN apare ca o formațiune ff bine delimitata, arata a fibrom, dar dr zice ca la palpare se simte ciudat, nu știu exact ce înseamnă asta... Dr zice ca poate fi fibrom, dar e posibil si altceva... Numai biopsia si RMN-ul ne vor lamuri. Si clar, e de operat...dar numai după ce stim sigur cu ce avem de-a face acolo... :(

Am amanat investigațiile mai multe luni, având in vedere ca am avut o maaare supărare, a murit mama in aprilie... Si câteva luni am fost neom. :(((

M-am hotarat sa scriu aici pentru a auzi si experientele voastre, ati avut /aveti fibroame uterine... V-ati operat sau nu... Pe mine ma așteaptă histerectomie totala, avand in vedere dimensiunea lui si poziția.

Nu am dureri, nu am scurgeri, doar ma apasa pe vezica si urinez des. Acum am numai cancer jn cap... Mai ales ca mama a murit de cancer ovarian metastatic :((( 

Scuze că am scris prea mult... Astept sa aud si experientele voastre... 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 0
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...