Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Emma Raducanu - o noua stea a tenisului


Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Foarte tare finala fetelor, tinere amadoua, nascute in 2002.

Ambele au invins adversare mult mai bine cotate, din top 10, top 20.

 

Emma mi-a placut si mie, mi-a atras atentia la Wimbledon, cand tot asa, din calificari, a ajuns in optimi (pacat ca a trebuit sa abandoneze atunci), dar mi-a placut cum juca. Turnee mai mici nu mai urmaresc, asa ca pana la Wimbledon nu auzisem de ea.

Foarte tare si aici, din calificari, direct campioana, dupa 10 mieciuri perfecte.

Bravo ei.

Am inteles ca si la scoala este foarte buna si imi place ideea de a imbina cu succes sportul cu scoala. Desi nu este usor deloc. Este bine sa ai un backup la sport, ca nu se stie niciodata...plus ca la un moment dat, orice sportiv se retrage.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acum ca a castigat US Open si va castiga destui bani si din publicitate, nu, nu mai e nevoie de back-up. Desi, Doamne fereste, o accidentare poate surveni oricand si te poate trage in jos. Dar ma rog si daca ar ramane numai cu titlul asta, tot are 2 milioane de dolari in cont, deci se va descurca financiar, cu tot cu ce impozite are de platit.

 

Dar pana acum nu putea stii ca va castiga US Open... era o jucatoare de pe locul 150... Pe locul 150 fiind, la un moment dat, nu poti sa stii cum iti va evolua cariera. Au fost atatea jucatoare, numite sperante, care la un moment dat au disparut din peisaj, nu au confirmat. Fie ca au avut parte de accidentari fie vreun conflict cu parintii, cu vreun antrenor, cauze diverse. 

La acest nivel de performanta, nu cred ca se mai pune problema backup-ului. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...