Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana, sanatate multa Silviei!  [flo2]

 

Si cumnatul meu, vaccinat, este bolnav. Crede ca s-a infectat la o nunta unde erau toti vaccinati sau testati. A stat langa singura persoana nevaccinata de la masa ( care are simptome ). Are o forma foarte usoara, totul e ok. 

 

Strumphita, ma bucur ca ne-ai dat vesti despre voi. Sanatate multa va doresc! Te inteleg ca esti ingrijorata pentru mama ta. Si eu sunt pentru soacra mea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost pentru ea o zi horror, pentru ca nemaifiind locuri la camera de garda a stat in duba aia de pompieri, unde a venit si a evaluat-o o dr. A stat vreo 4-5 ore, in frig. Tot masina aia a dus-o acasa. Dupa ce a facut mai multe opriri pentru pacienti externati.

Ca la razboi.

 

Ce i-a spus ei ieri dr. ca cei vaccinati nu fac pneumonie ca vaccinul impiedica asta. Nu stiam chestia asta. 

 

Cu ea in masina a mai fost un individ, nevaccinat saturatie mai mica de 90, pneumonie, obezitate, recalcitrant care nu dorea sa fie pus la oxigen.

Na, ca inca mai sunt astfel de oameni care cred ca oxigenul ala le face rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, Viv. Și chiar am vrut să-ți scriu mesaj să-i dai apa, o gustare și haine groase, cam peste tot noii pacienți așteaptă în ambulante sau în corturi de triaj, în frig, nu mai sunt locuri în spitale nici în ambulatoriu sau camera de garda. Bine ca e Silvi ok și ca s-a întors acasă. Sa treceți cu bine peste, sper sa va ocolească virusul pe tine și CCS. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, nu cred ca am mai scris la capitolul asta.

 

Imi pare tare rau ca Silvi a facut covid, dupa atatea luni de grija, de protejare. Sper ca i-a dat un tratament cum trebuie si isi va reveni repede, fara sechele, fiind vaccinata.

Viviana, tin pumnii sa fiti cu totii sanatosi.

 

Noi suntem bine, mie imi place mult toamna, mai ales toamna de aici care are niste culori superbe, au fost si mai sunt zile calde si luminoase (doar azi e o pauza innorata, maine isi revine vremea).

 

Sunt foarte ocupata cu clasa mea multi-nivele (copii de la 6 la 9 ani) si in fiecare saptamana primesc noi elevi. Marti de ex. voi primi trei. Maximul clasei e 17, acum sunt la 15 cu cei trei de care am zis. 

A, si am in clasa un copil cu covid, toata familia s-a imbolnavit. Scoala ii ajuta, le-a trimis ambulanta sa-i testeze si, dupa caz, sa-i interneze, le-a cumparat mancare (sunt imigranti, nu au familie aici). Nu se inchide clasa la un singur caz. Am mai trimis la testat rapid (in scoala) un alt copil cu simptome de gripa, din fericire negativ.

 

Urmaresc si eu cu ingrijorare ce se intampla in tara. Taica-miu a facut doza 3 de vaccin saptamana trecuta, eu l-am programat. Deci sunt oarecum linistita, el este si foarte atent si poarta masca peste tot.

 

In rest, nu mare lucru. Inca mai sunt la stadiul de decorat si cumparat chestii pentru apartament, pentru terasa. Acum doua saptamani am decorat terasa cu dovleci si asa cum ma asteptam au venit veveritele si au rontait la ei. I-as fi lasat asa dar au facut gauri si au imprastiat "matze" si seminte peste tot. Asa ca i-am aruncat.Una din veverite de ciuda probabil vine si scurma in pamantul muscatei.

Stiti cumva cum se pot pastra dovleci pe terasa fara sa fie mancati de veve? Cred ca iau din aia artificiali sau naturali dati cu ceara, lac sau mai stiu eu ce. Nici nu vreau sa otravesc veveritele. Avem doua negre, Gigi si mama lui Gigi, care se zbenguie mereu, fie pe terasa sau in gradina din spate, fie in castanul mare din fata casei. Sunt animalele noastre de companie, sa zic asa.

 

Mai am de agatat tablouri pe pereti, asta-i mai usor, de cumparat si instalat etajere si o biblioteca macar (daca nu doua) si un mic birou pentru mine.

 

Si de cumparat cadouri de Craciun. Cica anul asta trebuie inceput FOARTE devreme din cauza problemelor de livrare, penuria de personal de transport, containerelor care asteapta pe vapoare de luni de zile cica.

 

Drum bun Marciei care incepe prima mare aventura din viata adulta si ii doresc mult noroc, sa fie simpatica si primitoare familia la care merge. Sa ii placa, sa treaca timpul repede.

 

V-as pune poze din plimbarea de ieri cu culorile superbe ale parcului, dar sunt pe telefon si eu la laptop. Pe FB sunt, cine are.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...