Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 

Viviana, ma bucur ca Silvia e bine. Sanatate multa si aveti griaj de voi! 

Fleur, eu nu am veverite in zona, nu stiu sa  dau sfaturi, dar par foarte simpatice. Cred ca le-as pune mancare numai ca sa ma uit la ele [:)]. Am admirat si eu pozele si culorile toamnei voastre. Superb! Ma bucur ca usor-usor se aseaza lucrurile in noul apartament! 

 

Eu am avut un weeknd mai lung. Vineri am avut o zi libera de la job sa ne ocupam e sanatatea noastra mentala. Am scos bulbii de flori de primavara si vreau sa le reasez, sa mai pun altele, sa le fac un refresh . Am munci ceva  sa le scot  (unde pusesem un bulb era acum un manunchi, plus ca e foarte seceta, pamantul uscat, greu de sapat) , acum sa vad cum imi fac timp sa le pun la loc in pamant. Am fost cu Rares la banca sa isi deschida cont ca vroia sa aiba cardul lui cu banii lui pe care sa il foloseasca el cum vrea [:D] (e super-econom, ca sa nu zic zgarcit de felul lui, aduna banutii primiti cadou si foarte greu se decide sa cheltuie ceva, cauta sa ia numai la reducere sau sa o prosteasca pe mama'sa sa ii cumpere  [:-)))] ).  Am luat-o apoi si pe Bianca de la scoala si am mancat in oras, am fost la film. A fost o zi tare placuta. 

Am cules strugurii de acasa, am tras la teasc strugurii pt vin zdrobiti la inceputul saptamanii si am pus mustul in damigene (poate sa vina iarna, vinul pt urmatorul an e asigurat [:)]) , am gatit, ne-am uitat la filme (de o luna avem si noi internet prin fibra si ne-am putut lua Netflix) .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Soare afara dar e cu dinti.... acum avem 7 grade. A fost o noapte rece, ne-am trezit cu geamurile aburite. De la geamul de la bucatarie, de unde imi beau cafeaua, admir in fiecare dimineata un cires in spatele casei vecinei care are frunzele rosii aramii acum. E atat de frumos si straluceste in soare. 

 

Am avut un weekend mix din cauza de dureri. Sambata am fost mai ok, au fost mai suportabile si am iesit dupa amiaza la o plimbare cu trupa mea pe campuri si padurea de langa sat, dar ieri mi-a fost rau rau si abia m-am miscat. Nu stiu daca am apucat sa zic ca mi s-a confirmat artrita? Ieri abia m-am tarait din cauza durerilor in solduri si nu numai, restul de ale mele cu endo&co. 

 

Vineri seara am facut o tarta cu murele de le-am cules si a iesit delicioasa. Nici nu stiu cum am reusit, m-am cam intrecut. Mi-a ramas ceva aluat si si-a facut mandra o mini tarta cu gem de blackcurrants. Mai avea 2 lingurite de gem intr-un borcanel de l-am luat de la Sandringham. Precum a fost  ultimul si e preferatul ei acum ma bate la cap sa mai mergem sa isi ia gem de la magazinul reginei. Voiam sa mergem acum in toamna sa admiram culorile in gradini dar e ceva drum de batut pana acolo. 

 

Am cusut o gramada de papusele si mai am sa le aranjez parul si sa le pun accesoriile. Pana acum le-am cusut rochitele si fustitele. Mi-e tare drag sa ma joc cu ele. Sophia vrea sa ii fac una mica si are cerinte speciale. Sa vad cand apuc sa i-o fac. 

 

 

Viviana, cum se simte Silvi azi? Sper ca mai bine si voi sunteti fara simptome. 

 

Laura, ce fain suna ziua petrecuta in gradina si la film cu ai tai. Mi-am cumparat si eu multi bulbi sa pun sa am flori in primavara dar inca nu m-am indurat, mi-e tare teama ca mi le scot veveritele. Mai intai ar trebui sa curat florile de peste vara dar precum inca mai au flori nu ma indur, le mai dau timp ca-s tare frumoase, desi le-a ciufulit furtuna si ploile si-au revenit dupa soarele si tempetaturile mai mari de zilele trecute. 

 

Ella, a plecat Marcia? Sper ca nu ai epuizat stocul de servetele.  [flo2]

 

Am scris mesajul asta acum o ora, mi-am gasit de treaba intre timp. Sa trec de la butoane la ate, ace si margele. 

 

O saptamana buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...