Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

Glimmer, Marcia invata limba coreeana  [ascuns]  acum 4 ani a invatat singura sa scrie si sa citeasca, iar dupa a facut un curs de 6 luni..avea insa mult de invatat pt scoala, asa ca nu a mers mai departe cu invatatul...dar a hotarat sa mearga in Seoul sa invete limba, asta dupa ce termina scoala si Lehre...a strans bani cei 3 ani cat a muncit si a primit la 18 ani si banii stransi de mine pt ea; din ei a platit cursul si are si bani de cheltuit acolo (mancarea e ieftina acolo, hainele insa sunt ca pret ca aici)...daca ii raman bani dupa, ar vrea sa mearga si 6 luni in Japona (daca stii coreeana, inveti usor japoneza..si invers)...Japonia ii place mult, dar visul ei a fost sa ajunga intai in Coreea, din cauza lui Exo  [:D] (formatia de kpop favorita)...i-ar place sa invete si chineza  [ph34r] dar e ft grea, asa ca nu cred ca se va intampla lucrul asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am vorbit cu mandra mai devreme, manca de seara  [:)] si dupa se apuca de invatat...are mult si teste zilnic  [zirea] dar e fata isteata, asa ca nu-mi fac probleme.

E ok, s-a obisnuit in carantina, dar de-abia asteapta sa poata iesi la plimbare..numara zilele...pe 24 se muta la hotel. 

 

Strumpfi si Fleur  [:I] dragalasi copiii. 

 

Roli, sper sa rezolvati repede cu gazele...la ai mei a durat 1 an de cand au depus cererea si pana au avut totul instalat  [batcap]

 

Am fost la birou, acum sunt acasa..a iesit si soarele, ieri a fost doar ceata  [zirea]  

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphitza, Silvia e in ultimul an de liceu. A împlinit 18 ani de o luna și de atunci are liber la cluburi :). 
Tipa de la care am preluat eu nu a plecat. Încă nu mi-a predat tot, și-a retras și cererea de pensionare și mai sta pana anul viitor in mai când împlinește 68 de ani și e musai sa se pensioneze. E vârsta maxima. 
Dar am foarte mult de lucru, mult și variat. Mi-a trecut însă frica ca nu fac față :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Azi e sarbatoare, deci nu imi cos degetele. Mi le-am cusut ieri toata ziua de ma durea capul si gatul de la atata stat aplecata peste masa de lucru. Am brodat aripioarele zanelor cu fir argintiu si la cat sunt de micute mi-am chinuit ochii si degetele. I-am aratat sora mii pe whatsapp poze si cat de mici sunt unele, aripioarele lor nu-s mai mari decat unghia de la degetul meu mare, si m-a intrebat daca mai am rabdare si ma simt mai bine de am revenit la cusut? Mi-e drag de ele chit ca-s mici si ma chinui cu ele, dar cand le vad cum prind viata... [olala]

 

Mama ieri facea cozonaci si sarmale si mi-a facut pofta. E hramul satului azi si asteapta musafiri, pe sora mea de la Iasi cu partenerul ei. Numai musafiri ar trebui sa ii calce ei pragul acum, dar nu ai cu cine te intelege. Nu imi mai bat gura cu ea si vaccinatul ca e atat de incapatanata si nu stiu de unde naiba a citit/vede tot felul de prostii si le si crede ca ma apuca toate cele cand o aud. [smulgpar] Nu avem cum o convinge, doar ma rog pentru ea sa se tina virusul departe de ea ca nu stiu sigur cate sanse are daca prinde virusul ca e diabetica in primul rand, are probleme si cu inima, plus reumatism si nici greutatea si varsta nu-s in favoarea ei. Incerc sa nu ma mai gandesc si sa ma ingrijorez pentru ea, dar pot eu?

 

E cam intunecat afara dar nu foarte rece, maxim 16 grade azi. Ma duc acusi cu Mr. in satul vecin sa iau peste fresh, vine un nene care aduce peste direct de la pescari. Deci cina asigurata azi, nu imi bat capul. 

 

Dimineata ma intreaba Miss daca stiu ca sunt mai putin de 75 zile pana la Craciun? Pai e jumatatea lui Octombrie, vine Craciunul acusi peste noi. Mr. deja a cumparat toate cadourile!  [:-)))]  Mi se plangea postasul saptamana trecuta ca prea cara tot felul de pachete. Ii e si tare greu sa isi ridice fundul din masina de la poarta pana la usa. 

Intr-un fel abia astept sa vina Craciunul, sa vad cum va fi in noua casa, dar intr-un alt fel nu il astept ca stiu ca mai sunt atatea lucruri de facut... dar o sa incerc sa ne bucuram asa cum o fi, noi sa fim sanatosi. Miss vrea 2 brazi anul asta ca ... avem loc!  [alcool]  I-am spus sa sparga pusculita si m-a intrebat cat e un brad, ca are ea 27 de lire in cont...  [bib]  

 

Am dat raportul pe azi, mi-am terminat cafeaua si ma duc dupa peste. 

 

O zi frumoasa!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, azi e sf. Parascheva. Sa traiasca cei ce poarta numele sfintei!

 

Deci azi e zi de lenevit. Ca e sarbatoarea moastelor ce se pupa.

 

Noi suntem bine, Silviei i-a revenit gustul si partial mirosul. Nu stiu ce sa facea daca nu era vaccinata. Nu am luat de la ea si asta  e minunat.

Azi CCS se duce sa doneze sange, apoi are o intalnire in Bucuresti, l-am programat si la banca.

 

E zi ploioasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi e soare, momentan cu dinti....dar mai bine decat ceata..la pranz tund iarba, ultima data pe anul asta  [:)] trebuie sa duc si uscatorul de rufe la boxa si sa fac ordine acolo..si vreau sa ma si epilez.

 

Strumphi, spor la facut zane  [il] sa pui poze.

 

Eu de Craciun voi fi la ai mei; cum mandra nu e aici, merg eu..poate vin si fratelo cu familia...voi face insa brad si acasa, la inceput de decembrie, cum aduc la ferma de langa noi...doar de-acolo iau de ani...va fi unul mic, nu-mi tb mare...cadouri nu am luat inca, dar nu iau decat pt Marco (o sticla de rom) si ai mei.

 

Bine ca vine weekendul  [pk] maine merg la cumparaturi, sambata si duminica ne relaxam...trebuie sa termin si bagajul pt Venetia, vinerea viitoare plecam si revenim luni...mi-e dor de Venetia, nu am mai fost din 2018.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pt Silvi ca e mai bine, si ca ii revin gustul si mirosul. Nu-s simptome grave, dar sunt neplacute rau...

Da, sunt sigura ca a trecut mult mai bine si usor fiind vaccinata.

Uite ca nici nu a transmis. Pe de o parte, cantitatea virala e mult mai mica la un vaccinat, si pe de alta parte, si virusul este anihilat repede de catre anticorpi, astfel incat "fereastra de timp" in care poate transmite virusul este mult mai mica. Astea doua combinate au dus la aceasta situatie.

De aceea sunt si adeptul vaccinarii, chiar daca poti lua virusul si vaccinat fiind. Insa faci doar forma de "raceala" nu cu probleme vasculare, pulmonare, de respiratie...

 

Felicitari lui CCS pt donare! [flo2]  Si eu sunt donator, donez sange atunci cand pot, de pe DC am inceput, cu un grup coordonat de Alina. O fac pt sufletul meu, pt a ajuta oameni din spitale, fiind un produs care nu poate fi cumparat, ci doar produs si donat de om. 

Buna dimineata, azi e sf. Parascheva. Sa traiasca cei ce poarta numele sfintei!

 

Deci azi e zi de lenevit. Ca e sarbatoarea moastelor ce se pupa.

 

Noi suntem bine, Silviei i-a revenit gustul si partial mirosul. Nu stiu ce sa facea daca nu era vaccinata. Nu am luat de la ea si asta  e minunat.

Azi CCS se duce sa doneze sange, apoi are o intalnire in Bucuresti, l-am programat si la banca.

 

E zi ploioasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...