Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa va dau si eu raportul, nu mi l-ati cerut ce-i drept, da' io tot o sa va povestesc.  [:)]  [flo2]

 

Aia mica tot are dureri de cap. Maine va merge la analize sange, copro, urina, oftalmologie, encefalograma, neurologie.

Au niste rude la Moscova si le-au spus ca pe acolo bantuie un fel de virus care da dureri de cap si dureri de sinusuri, alte analize aratand perfect.

Nu am aprofundat chestia asta.

 

Unchiul este bine, sotia lui nu e bine deloc. Imi e o mila de ei de mi se rupe sufletul.

 

Noi cu treaba prin curte, am curatat toti tuia de ace si crengute ingalbenite. Mi-am zdrelit antebratul, dar o sa-mi treaca repede.

 

Am  o plata de  ardei iute si arata atat de ornamental!!!!!!!!!! Are si flori mici albe si ardeiasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Viv, mercic pt capitol nou, fain titlul  [il]  [il]  [il]

 

Eu am cumparat must saptamana trecuta, asa ca savurez zilnic [ph34r] nu stiam ca exista si aici, am descoperit anul trecut..si anul asta mi-am facut provizii (am cumparat 3 baxuri [:-)))] )...e tare bun, putin acrisor...doar toamna se gaseste, in germana il cheama Sauser  [:)]

 

E soare cu dinti, dar e bine ca e soare...am cumparat o crizantema mare, am pus-o la intrare, in curte...desi am zis ca nu mai cumpar flori, nu m-am putut abtine  [:D]

 

Am observat si eu la multi romani care stau in strainatate, o ura pt Romania (sau o ura/invidie pt romanii care stau in aceeasi tara cu ei). 

Nu e totul perfect, ma enerveaza si pe mine multe, dar nu vorbesc niciodata urat despre tara mea. Iar daca intalnesc persoane care citesc prin ziare despre infractorii din Romania etc si afirma ca toti romanii sunt hoti, le explic ce si cum. 

Lui Marco ii place mult in Romania, altfel nu ar vrea sa ne mutam acolo cand iese la pensie. Am fost cu prieteni elvetieni in tara si toti au fost incantati de ce-au vazut. La fel soacra si cumnata. Toti vorbesc frumos de Romania atunci cand vine vorba. Soacra chiar ajuta o organizatie care se ocupa de copii defavorizati in tara.

 

Mandra rade de nu mai poate, se joaca online cu colegii de la curs  [:D] ieri a fost la prieten, a venit de dimineata (el a plecat la job, ea avea cursul online).

Mai sunt 8 zile si pleaca, o sa-mi fie greu fara ea  [:I] dar ii va prinde bine sa se desprinda putin de familie.

 

Roli si Monica, ma bucur ca nu mai aveti scoala online. 

 

Laura, faine muraturile tale  [pk] eu am facut pt Marco sos cu chili pt pizza: am taiat chili (cu manusi  [:D]) si i-am pus cu ulei...peste 2 saptamani va gusta, sper sa fie bun..ca iute sigur va fi  [:D]

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mancat prima data la un praznic ardei asa cum i-am facut pe ai mei si mi-au placut foarte mult. Pun ardei iuti taiati in 2-3 -4 (depinde cat de lungi sunt), morcovi taiati rondele si ardei gras /gogosar. Predomina ardeii iuti, desigur , dar celelalte legume preiau din iuteala (eu am niste soiuri de ardei, iei 2 guri si mananci un castron de ciorba si la final tot iti arde gura)  si dau aroma. Le pun in borcane, cu boabe de msutar, piper, foi de dafin si torn peste otet cu apa, sare si zahar, clocotit. 

 

Mai am in gradina rosii  gogonele, le las sa se mai coaca atata timp cat nu ingheata noaptea si am sa le pun la murat in saramura. Gogonelele un pic roz -rosii  mi se par cele mai bune muraturi din lume.

 

 

Ela, cred ca o sa iti lipseasca mult Marcia. Dar va fi cu siguranta o exerienta fantastica pt ea. 

 

Viviana, sanatate multa matusii si nepotelelor! Azi am aflat ca si nasha copiilor cu fata ei sunt infectate si nu sunt prea bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...