Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va rog, cele ce aveti  uscator de rufe, explicati-mi si mie cum e treaba cu el. Nu pricep cum ies rufele de acolo. Eu cand intind anumite rufe la uscat, nu mai necesita calcat. Din uscator nu ies mototolite? Trebuie musai calcate toate? Ma batea gandul la un uscator, dar daca trebuie sa ma inham la calcat, renunt cu fruntea sus. Nu-mi place de fel sa calc. Calc doar ce e musai (camasi, bluzite, fuste, rochii)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, eu am un Bosch care are program anti sifonare de 60 sau 120 min. Practic dupa ce termina programul de uscare, tamburul se roteste usor nepermitand rufelor sa stea ingramadite.

Nu mi se par ca ies mult mai sifonate decat cele uscate in aer liber. Mie cel mai neplacut mi se pare ca trebuie sa tin minte care pot fi bagate la uscator si care nu (ca ma enerveaza sa las etichetele pe haine)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, pt ai mei am luat Electrolux (2 in 1); toate electro-casnicele le-am luat de la ei.

 

Uscatorul separat are diferite programe de uscare: extra, pt dulap etc etc.

Eu cand usuc prosoapele la el, sunt matasoase..cele uscate in gradina, pe uscatorul de afara, sunt aspre  [:D] folosesc acelasi program de spalare, acelasi detergent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia a zis ca exista alte seriale coreene mult mai bune decat Squid Game. Ei nu i-a placut, a zis ca nu merita vazut. Ea a vazut ft multe seriale, kdrama. Unul dintre baietii din Exo e actor (lumea in Coreea il stie mai mult de actor decat de cantaret). 

Noi nu suntem fani seriale, ne uitam la reportaje si documentare. Ce am vazut au fost Vikingii si Narcos (pe 5.11 incepe o serie noua Narcos pe Netflix). 

Deci gusturile nu se compara  [:)] 

 

Vorbeau intr-o zi la radio de Squid Game si spuneau ca multi elevi au inceput sa aplice la scoala ce vad in film. Deja in multe tari au inceput sa se implice profesorii si parintii. Stiu ca filmul e de la 16+, dar sunt si copii mai mici care il vad (au zis ca in cazul asta, sa il vada cu parintii). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt toalete recomand sistemele de la Geberit (bazinele incorporate in perete). Firma e elvetiana, au aparut acum zeci de ani, aici nu prea exista altceva. Si noi avem aici, am luat si in tara la casa.Cele din tara sunt ok ca pret. 

Sistemele astea sunt si la hoteluri (pe unde am fost, majoritatea aveau asa). 

 

Si tot ce inseamna parte sanitara, am luat doar de la Romstal. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu hainele copilului mare  am probleme la uscator. O parte care au logo-ul aplicat nu pot fi uscate la uscator…cel putin asa scrie pe eticheta. E drept ca nici nu am incer at sa vad daca sunt probleme. Culmea e ca  unele haine chiar daca e aplicat merg la uscator, unele nu.

Are o bluza favorita al carei logo e negru si se face verde la soare…cred ca ma linseaza daca-i stric smecheria [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...