Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

Are o bluza favorita al carei logo e negru si se face verde la soare…cred ca ma linseaza daca-i stric smecheria [batcap]

[:-)))] . Si mezinul meu are un tricou preferat, alb cu ceva desen negru si de fiecare data cand o bag la spalat am emotii si ma gandesc ce temperatura la apa sa pun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cu Geberit am mers pe mana Ellei. sunt foarte, foarte misto.

 

Din pacate cand am luat masina de spalat am luat-o fara uscator, dar nu-i bai, ne descurcam.

===

 

Nu stiu daca mai tineti mintea povestea persoanei care imi tundea iarba si in loc de benzina a pus vin in masina de tuns iarba.

 

Avea in jur de 70 de ani, in putere. Toti cei pe la care facea treaba prin curte l-au sfatuit sa se vaccineze, l-au batut la cap. Zicea ca tuica e vaccinul lui si il apara de orice.

A facut Covid, l-au dus mai intai la spitalul din Balotesti, apoi la Bals. 

A murit.

A  murit din prostie, mai avea zile.

Asa e cand te vaccinezi cu tuica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Silvi, eu am 2 in 1 Indesit, sunt relativ mulțumită, mai puțin când stric lucruri - cizmele soțului de condus moto, pantalonii de lana al lui fie mea. [fal] Încălzire in pardoseala la casa nu am, la apartament da. Parchet leșinat în camere, gresie in bai și bubucatarie, iar mai nou in baia de sus am pus bideu. Băi am 2 și nu sunt de ajuns, se simte nevoia de una lla dormitorul matrimonial - dimineața e haos. -----.                              Mă bucur să vavă citesc, mai greugreu cu scrisul. Voiam și eu să îi urez Laurei hahappy 20th [pk]  [pk] . Seara buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Încă una: am reușit să îi fac fetiței Valirix, și băieților Bexsero. Și urmează antigripal pt toți 3. Fie mea a avut azi petrecere la creșă de hallowen și a fost super simpatica, îmbrăcată în leu. Băieții sunt in vacanta, au stat mult cu bunicii. Peste tot mi-au cerut certificat verde și sunt ok cu asta, ba pe băieții cu vidanja i-a impulsionat și au făcut și ei prima doza, deci e de bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a plăcut foarte mult Squid Game. Unul din cele mai bune filme pe care le-am văzut. 

 

Acum ma uit la Maid, e bun, dar greu. Eu am avut o situație similară in prima căsnicie și mi-e tare greu sa revăd așa ceva…

Si eu le-am vazut pe amandoua si mi-au placut.

Da, dureros de vazut Maid pentru cele care au trait situatia. Toata partea cu adapostul pentru victime mi-a trezit amintiri....greu de reamintit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trecu și Halloweenul. A început vineri cu petreceri și decorat dovleci la școală, în weekend la sporturi copiii au venit costumați și au primit bomboane. Iar azi am fost la trick or treat pe ploaie. Dar n-a fost frig și a fost frumos, impresionant chiar. Se merge la casele decorate și luminate. Unele erau demne de decoruri din filmrle de groază.

Copilul a fost super încântat, și a umplut traista cu dulciuri.

În fine, fu foarte obositor. Acum mâine trebuie să predau la copii îndopați cu dulciuri!

 

În rest nimic nou. Aștept să vaccinez băiatul, SUA a aprobat deja la 5-11 ani, Canada îi urmează deobicei la 1-3 săptămâni cu aprobarea.

Aici se preconizeaxă revenirea la normal, fără mască, după vaccinarea celor până în 11 ani, se speră până la sfârșitul anului.

Bilanțul de azi 400 și ceva de cazuri, 1 deces.

 

Între timp ne-am programat și la antigripal, abia pe 1 dec. am găsit loc, ft. târziu anul ăsta. Mizez că eu am făcut deja gripa de sezon. Dacă va fi posibil vaccinul covid la copil până atunci, îi voi amâna antigripalul.

 

Cumnata prietenei mele bune de aici, cumnata în România, a făcut a 2 a oară covid, internată la spital cu 50% afectare pulmonară. Nevaccinată bineînțeles, fată tânără sub 40 de ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu le-am vazut pe amandoua si mi-au placut. Da, dureros de vazut Maid pentru cele care au trait situatia. Toata partea cu adapostul pentru victime mi-a trezit amintiri....greu de reamintit.

 

Fleur, și eu am trăit prima parte a filmului in realitate, dar fără adăpost, eram in Ro. M-a ajutat familia. Da, foarte greu de amintit și retrăit prin film. Dar îmi place oricum, fata joaca senzațional. E in realitate fata lui Andie MacDowell. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Silvi, eu am 2 in 1 Indesit, sunt relativ mulțumită, mai puțin când stric lucruri - cizmele soțului de condus moto, pantalonii de lana al lui fie mea. [fal] Încălzire in pardoseala la casa nu am, la apartament da. Parchet leșinat în camere, gresie in bai și bubucatarie, iar mai nou in baia de sus am pus bideu. Băi am 2 și nu sunt de ajuns, se simte nevoia de una lla dormitorul matrimonial - dimineața e haos. -----.                              Mă bucur să vavă citesc, mai greugreu cu scrisul. Voiam și eu să îi urez Laurei hahappy 20th [pk]  [pk] . Seara buna.

Multumesc tare mult, moon!   [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, a trecut si Halloweenul si petrecerea  de la mine. Fara urmari mari. S-a dormit aici, care pe unde a putut, am strans impreuna cu ei. S-au distrat, le-a placut. 

 

Aseara altii, au gatit tocanita de creveti si inele de calamar. Pacat ca am spalat eu vasele, altfel ar fi fost cina perfecta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...