Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

Anja, tu ai o casa de revista!  Multumesc pentru urari.

 

Ma bucur sa mai citesc povesti de la mame de adolescenti mari. Succes in tot ce fac si Silvia si baietii Anjiei! Ai mei sunt in vacanta, deci acasa non stop. Eu nu prea mai am de ceva timp mancare gatita prin frigider. Fac cat se mananca la o masa, ceva rapid si drum in viata! Ceva la cuptor sau carne cu sosuri de legume si paste /orez. Am renuntat la gatit traditionale ciorbe, sarmale si tocanite, ca manca porcul vecinului ce ramanea dupa prima portie luata (asa facem noi reciclare si oprim risipa alimentara [:D]. Hranim porcul si gainile vecinului, mai primi la schimb oua si carne de o friptura) . Chiar daca mare parte din zi sta fiecare izolat in camera lui , eu ma bucur sa ii am acasa, ma bucur de zilele astea impreuna si ma gandesc cu groaza ca in doar cativa ani isi iau zborul din cuib.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, frumos, frumos la tine.

E foarte calda sufrageria.

 

La mine e putin mai auster, imaginatia noastra a secat cat si rabdarea.

Sa va spun de ce vreau covor. Pentru ca nu mai suport sa vad firimiturile pe parchet si aspir zilnic ceea ce pentru mine  e ingoriztor.  Asa, intra in covor si pot sta acolo bine mersi o perioada.  [batcap]

 

Silvi, la multi ani pentru sotul tau! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am emotii, am dus-o pe Kara azi la sterilizat. Am inceput sa o lasam sa iasa pe afara, e mult mai linistita in casa, vine epuizata de la alergat si urcat prin toti copacii. Am descoperit ca singurul vecin cu care avem gard comun are o pisca aproape de aceeasi varsta. Ma intreb daca sunt prietene, daca se joaca si cu ea asa cum face cu Kookie in casa. 

 

 

post-8889-0-55302000-1635937223_thumb.jpeg

post-8889-0-99260000-1635937262_thumb.jpeg

post-8889-0-09105700-1635937404_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...

 

Am disparut ca am avut multa treaba la birou. Bine, nici acum nu am terminat dar imi era dor de voi. Am citit pe repede inainte si am vazut ca discutati despre amenajari interioare.

Noi suntem bine, intre timp mi-am facut si doza trei de vaccin. Copii sunt in vacanta. Ramona va sustine vineri si sambta exemenul KET.

Cam atat de la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, iti recomand un aspirator robot. Nu aspira la fel de bine ca un aspirator clasic dar nu o sa mai vezi frimituri. Al meu merge zilnic.

De vreun an ma invart pe langa un robot din asta.

Am zis ca iau unul la fel ca al laurei25 (pare-mi-se).

dupa aceea m-am razganndit. Si iarasi da, si iarasi nu, si iarasi da. Daaaa!

ce bine ca mi-ai redat ideea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...