Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hello!

 

soacra mea ardeii iuti rosii ii pune si la borcan cu otet, combinati cu ardei verzi dar cei mai multi ii usuca apoi ii macina si face boia. nu cumpara niciodata boia, nici iute, nici dulce, nici cimbru, nici marar, foi de dafin si alte condimente.

ii taie in fasii si ii atarna pe o sfoara pe prista casei, la soare. apoi ii macina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat din Ungaria muraturi iuti: conopida, ardei umpluti cu varza..sunt ft buni...eu nu pun nimic la murat, gasesc si aici de toate, multe la magazinul turcesc...cand erau ai mei aici puneam muraturi si varza, pt noi insa nu are rost, ca in general doar eu mananc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e vineri, asa ca yupiii  [pk]

 

La pranz merg cu fratelo la cumparaturi, dupa cu mandra sa mancam de pranz, la un bistro vietnamez de la noi din oras...am fost cu Marco si ne-a placut, asa ca azi merg cu ea.

 

Maine plecam in partea italiana la concertul surpriza pt socrul; de acolo duminica la matusa lui Marco.

Luni mergem toti 3 la restaurantul indian, e traditie inainte de a pleca unul dintre noi in vacanta  [:I]

Marti seara vin fratelo si cumnata sa-i ia la revedere de la mandra.

Miercuri-vineri are ea program; joi tb sa faca si testul PCR, vineri ducem bagajul la aeroport..sambata dimineata decoleaza  [:)] zboara via Munich, cu LH.

 

Weekend fain sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe 9 pleaca, mai are o saptamana...si eu o saptamana de par pus pe moate  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] sunt sigura insa ca-mi va lipsi parul asta pus pe moate.

 

A fost fain cu ea la pranz, am povestit diverse, mi-a spus ca prietenul Marvin e tare trist pt ca pleaca  [il] dar ea e fericita si daca va intalni acolo vreun coreean care sa-i placa, asta este. 

Cursul nu va usor, au examene si prezentari in coreeana  [fal] si daca nu iau examenele in primul semestru (care e pana la sf.lui februarie), nu vor primi viza pt semestrul 2...ea a zis ca invata, nu vrea sa rateze si sa revina acasa mai repede decat e planificat (mijlocul lunii iulie).

 

Pe seara se vede cu cateva prietene, merg la masa impreuna..maine cu altele, dupa cu Marvin, duminica tot cu el...are program incarcat  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a revenit caldura, 18 gr, senin, perfect pt azi. Copiii au urcat in Poiana cu biclele, numai bine sa ma ocup de vinetele pt. iarna, impreuna cu barbatul ...vorba vine  [:D]  ca el are de lucru pt.birou. 

De maine Marc intra in online 8 zile, ca au un caz in class, iar dumnealui si-a lasat in banca manuale si caiete de care are nevoie. Maine trebuie sa merg la scoala sa i le iau.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...