Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

La noi e frig, bate un vant inghetat, care te ia pe sus  [zirea]

 

Azi vrem sa mergem in Germania, sa luam cosmetice. Sambata mergem la degustat de vin, in Wallis, cu socrul. Vor sa cumpere vin, eu sunt soferul.

 

La noi e nebunie, azi s-au anuntat schimbari, avem TownHall in curand. Seful meu trebuia sa plece in America Latina duminica, dar cred ca va anula tot. 

 

Ieri a fost ziua nepotului, saptamana viitoare e ziua cumnatei. Luni i-am invitat pe vecini la bistroul vietnamez, ma serbez acolo  [:D] sambata viitoare ne-a invitat cumnata la udat covorul, care sper sa ajunga pana atunci  [ph34r]

 

Mandra e bine, la curs, dupa in oras la plimbare cu fetele. La sf.lui noiembrie se muta la familie; acum stie sa mearga cu autobuzul si metroul  [:)]  

As vrea sa o vizitez la anul, poate in februarie; decide ea daca sa merg sau nu.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

copiii care nu fac pregatire si sustin examenele cu ce stiu ei sunt probabil foarte talentati sau foarte constiinciosi. C a dat doar Movers in clasa a IV dar a facut cateva module de cambridge la un centru al lor, cu profesorii lor si te usuca de bani. cred ca era 700 lei un modul +materialele de studiu. dupa ce s-a vazut cu sacii in car si a intrrat in a V-a la intensiv nu a mai vrut sa continue...poate o sa dea mai departe cand o sa aiba chef...

 

mi-am notat cu litere mari in cap sa imi iau si eu un robot aspirator cand ma mut. acum ar fi inutil, spatiu mic, praguri, mobila inghesuita, covoare...

 

am vazut ca discutati si de mancare...la mine e foarte complicat subiectul. nu ma pricep deloc la gatit si chiar daca ma straduiesc tot nu progresez. la noi nu lipseste ciorba pentru ca Iuli mananca zilnic. dimineata lapte cu cereale si la pranz ciorba. seara mai variaza.

avand in vedere lipsa de talent fac ce stiu ca imi iese si ce stie sa faca domnul multicooker. salvarea mea e soacra care ne gateste pentru duminica, luni, marti, miercuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella pe cine sărbătorești? Eu nu înțeleg cum ajuta robotul la o casa pe 2 niveluri, adica înțeleg că este nevoie de 2 pt fiecare etaj, dar în cazul meu am praguri și covoare, ajuta? Sau e pt case plane? Voi cum aveți? Succes la examene. Și Chloe săptămâna ac asta se pare că va renunța la scutec. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moon, dar nu te opreste nimeni sa iei robotul de pe un nivel sa il duci pe celalalt. Eu il mut in 2 zone diferite, pt ca intre o parte din casa si restul am un prag prea mic sa il vada ca o treapta si cade peste margine, dar apoi e prea inalt sa il poata urca inapoi. Asa ca il pun in camera la mine si face 2 camere si holul de la intrare, apoi il mut in sufragerie si face si restul holului si camerele copiilor daca vor. L-am urcat la mansarda si a facut si acolo f bine, dar acolo am o singura sala mare. Pe scarile din mansarda in jos nu a cazut, vede ca e treapta si se opreste. E usor si se poate muta foarte simplu dintr-o zona in alta, unde ai nevoie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fix așa mă gândeam și eu Laura că funcționează - îl muti unde ai nevoie, dar recunosc că ce povestea Mihaela: cu setatul și curățenia în lipsa suna bine de tot. M-am reuitat: sus am 3 camere, un hol in care intri in toate și baie, bănui că dacă las ușile deschise își face treabă. Jos însă nu prea că am praguri înalte și trebuie să îl iau cu mana sa îl duc în camere. Apropo de direcționat aspiratorul, cam așa trebuia să procedăm când aveam femeie la curat (înainte să am copiii și îmi permiteam), in ziua aia trebuia să lucrăm de acasă unul din noi sa ii spunem ce să facă - că altfel făcea ce credea ea, se întindea mult și nu se încadra în ore. Și cu diferența parchet covoare trece? Ella sa t bucuri de covor. La fel Viviana. Și sunt mega bucuroasă, căci se pare că băieții de luni vor merge la gradi, s-a setat un prag de 60% de vaccinati, iar la ei e peste 85%. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aspiratorul nostru a fost dezorientat când l-am pus la etaj, de asta am luat încă unul Pt sus. Plus ca asta de jos merge automat, e programat și aspira peste zi. Aici jos nu avem praguri înalte, decât către baie, acolo e închisă usa și nu intra. Altfel tot parterul e deschis, lăsam usa deschisă către spălătorie și merge ei acolo, e un prag mai mic pe care îl trece cu succes. Noi avem jos 45 mp. 
 

Pe cel de sus îl punem in câte o camera și in baie. Se descurca așa. Sus avem praguri mai înalte pe care nu le trece. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, despre aspiratorul meu, Xiaomi cu mop. Eu am doar unul, si il iau in brate. Chiar si la parter, unde avem living, o baie, 2 dormitoare si tvättstuga, reuseste sa treaca peste praguri dar nu la baie si nu la spalatorie. Acolo trebuie sa il iau in brate. La fel si la etaj, face in allrum, si in dormitoare, dar pt baie il iau in brate. E drept ca atunci il duc sus, imi zice ca harta nu mai este valabila si ca reface harta. Dar o reface, si apoi se apuca de treaba. Singurul lucru la care tb sa fiu atenta este sa ii pun "o scandura" sa nu cada pe scari sau daca as avea ceva rabdare sa ii creez un zid imaginar la scari pe harta. Eu cand il pun sa aspire, mai ridic chestii de pe jos (prize, cosuri, flori) ca sa nu se incurce.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella pe cine sărbătorești? Eu nu înțeleg cum ajuta robotul la o casa pe 2 niveluri, adica înțeleg că este nevoie de 2 pt fiecare etaj, dar în cazul meu am praguri și covoare, ajuta? Sau e pt case plane? Voi cum aveți? Succes la examene. Și Chloe săptămâna ac asta se pare că va renunța la scutec. [:-)))]

bafta cu dezscuteceala! o mare realizare! bravo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...