Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 530
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

SI eu stiam ca antigenul e valabil 48 h (si PCR 72 h)

S-o fi schimbat intre timp  [fri]

Uite aici Monica : (5) Cursurile pentru grupa/clasa suspendată se pot relua cu prezență fizică începând cu a 8-a zi de la data confirmării cazului pozitiv, pentru elevii care prezintă rezultatul certificat negativ al testului antigen rapid sau RT-PCR realizat în ultimele 24 de ore

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, corect, daca e bolnav, dar dupa o raceala, poti sa tragi de muci si 1-2 sapt, nemaifiind contagios...si atunci lipseste atat de la scoala! Oricum la noi e aiureala asta cu uite scolaa, uite online-ul, nu e scoala, nu e online-u., uite testele, nu-s testele. Azi ni s-a comunicat cu trimitere la monitorul oficial ca nu se mai fac teste gratuite in scoala in a8-a zi. Parinti, scoateti banu din buzunar, daca vreti sa mearga copilul la scoala! Asta de unde, pana saptamana trecuta ne-au dat 15 mii de formulare de acord sa testeze la scoala  [zirea] . E o minune de tara! Da stiu ca o sa primesc replici ca aici asa e protocolu, situatia, ca saracii conducatori n-au bani, ca sa le plang de mila....da nu le plang, ca-s niste ordinari.

Nu ai sa primesti replici.

Anul trecut a fost anul trecut. Guvernul ala si-a facut treaba cu brio.  Cu Tataru, cu Rafila, cu femeia aia de la munca, au scos-o la capat mai mult decat onorabil. Cand habar nu aveau cu ce se mananca corona s-au miscat admirabil. Bravo lor!!

 

Anul asta, nu numai ca avem cel mai prost parlament, dar un guvern atat de plin de idioti rar vezi intr-o viata de om. Certareti, lipsiti de etica politica, habar nu au ce sa faca.

 

In afara de faptul ca vin la televizor si arunca cu rahat unii in altii nu sunt in stare sa produca nimic.

 

Singurele noastre scapari acum sunt Valeriu Gheorghita, Arafat si UDMR. 

 

Pur si simplu mi-am irosit votul de pomana. PNL+USR arunca tara in haos si in aer pentru ca au gura mare, sunt lipsiti de tact si dau dovada de prostie incomensurabila ce nu le permite sa prevada cosecintele faptelor lor.

 

am ajuns sa cerem ajutorul UE si altor state sa ne preia pacientii. Sa interzicem din nou 30 de zile internarile si operatiile neurgente.

Deci 30 de zile trebuie sa avem grija de noi ca nu cumva sa ne plesneasca fierea  de nervi, ca nu avem unde ne interna.  [:-)))]

 

 

Maine pica guvernul. Sa vina AUR cu sosoaca si vom vedea atunci libertate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, si eu mi-am irosit votul. Pur si simplu, daca maine ar fi alegeri anticipate, habar nu am pe cine as vota... PNL - nu, chiar sun cretini rau de tot (vine Catu la un moment dat sa ne spuna ca ne-a crescut puterea de cumparare), USR - m-au dezamagit, aveam alte asteptari, PSD - tocmai ce au fost recent (dar nu in pandemie, cine stie, poate au solutii miraculoase scot de la saltea banii furati), AUR - mi-e frica de ei, UDMR - nu ma bag, (nici nu stiu limba maghiara ca sa-i pot vota), Vadim a murit....

 

Dupa  mai bine de 1 an jumatate, aproape 2, inca nu au pus la punct anumite lucruri, e inadmisibil... se vorbeste de testare in scoli din septembrie 2020. Acum e octombrie 2021, adica urmatorul an scolar si suntem in aceeasi faza...totul se misca stand pe loc... :(((

Toate celelalte tari europene testeaza, s-au miscat intr-un fel sau altul, numai la noi nu se poate, se vorbeste mult, dar nu se face nimic.

De bolnavim spitale, nu mai zic... cu sistarea operatiilor neurgente, ne-am intors in martie 2020 :(((((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

De bolnavim spitale, nu mai zic... cu sistarea operatiilor neurgente, ne-am intors in martie 2020 :(((((

Am ajuns atata de satula si de cinica incat zic: foarte bine! Pana nu o sa treaca Romania prin ce a trecut Lombardia in 2020 nu o sa priceapa desteptii lumii ca au avut solutia in fata si au ales sa isi bata joc. Pana nu o sa le moara dacilor 2-3 membri ai familiei nu o sa vada adevarul ... desi probabil si atunci ii vor gasi pe altii vinovati. Niciodata "noi", mereu "ei", "sa se faca! nu s-a facut! de ce nu se face!?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...