Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarcina la 38 de ani cu fibrom


Recommended Posts

Tocmai ce am aflat ca sunt gravida,nu pot sa imi revin din soc,am 4 fibroame printre care unul trebuia operat dar am tot amanat,sincer nu credeam ca o sa mai raman gravida.

Partenerul meu nu isi doreste copii,inca nu am apucat sa i zic,se intoarce sambata in oras,imi este foarte frica de reactia lui.

Nu stiu ce sa fac,mie mi se pare asa o minune acest copil mai ales la varsta mea ,dar daca el nu isi doreste nu pot sa l oblig sa se implice.

Ce este de facut?sa ma gandesc si la ideea unui avort?
Marti ma duc la control si o sa stiu mai multe detalii,poate nici nu pot duce aceasta sarcina.

orice sfat e bine primit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Am prietena care a tinut copilul sosit pe neasteptate si cumva ultima sansa la a deveni mama (avea pe atunci 36 de ani, acum isi creste copilul singura si este foarte multumita cu alegerea facuta), am cunostinta care pana la urma a ramas cu partenerul si s fericiti cu copilul nedorit, dar am si cunostinte care au ales sa avorteze (unele regreta, unele nu regreta deloc, pana la urma un copil este o responsabilitate urisasa dtpdv).

Primul pas e sa mergi la medic, inainte sa ti faci vise, sperante si scenarii. In acest punct, totul este posibil.

Dupa care sa te gandesti bine la ce iti doresti tu cel mai mult de la viata ta si cum te vei descurca cu alegerea facuta.

Iti doresc multa intelepciune si orice s ar intampla, sa fii tu impacata [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin pinned și unpinned this subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...