Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

Brrrr...... mi-au inghetat nasturii cat am stat la poarta sa o astept pe Miss de la scoala.  [fri]  A fost o zi superba azi, dupa ce s-a ridicat ceata a iesit asa un soare de fain si bland de m-a facut sa las totul balta si sa ma duc pe garla sa admir culorile toamnei. Ce frumos a fost! Cred ca am facut vreo 7-8 km pe putin. Am ajuns pe niste campuri pe unde nu ajunsesem pana acum si la un moment dat ma gandeam ca m-am pierdut si nu mai stiu cum sa ies.  [:-)))]  Dar nu a fost problema sa raman in padure sa ma pape ursu`. Nu, nu avem ursi aici, dar am vazut caprioare, una intr-o padure si una pe un camp, fazani, iepuri, veverite si vulturi rotindu-se deasupra campurilor dupa prada. Ce culori frumoase, ce miros de toamna.... in padure mirosul frunzelor putrede mi-a adus aminte de copilarie cand mergeam la cules ciuperci cu bunica sau parintii. In drum spre sat simteam si miros de frum de lemn si frunze arse. Ahh...amintiri din copilarie! Am petrecut 2 ore eu cu mine si gandurile mele si tare bine a mai fost. Pacat ca nu a putut veni cu mine si Mr. ca avea ceva meetinguri programate. Mi-am mai reincarcat bateriile putintel ca ma simt cam .... nici nu stiu cum sa ii zic, extenuanta fizic si psihic. M-a mai sunat si de la cabinetul doctorului sa ma anunte ca au iesit ceva analize proaste si maine vrea doctorul sa vorbeasca cu mine. De ce nu m-a sunat dr ul direct azi sa imi spuna decat sa ma faca sa nu dorm pana maine? Sa fac haz de necaz imi tot zic ca nu mor ca de era sa fie grav ma suna azi.  [:D]  [:-)))]

Cand a coborat Miss din autobuz ii zic:

- come on, let`s get in! I`m so cold!

-  let me give you a big warm hug!  [il]

 

 

A venit mandra iar dupa pupici si imbratisari. Mi-a intrat frigul in oase 10 minute cat am stat la poarta de nu mai pot sa ma incalzesc si mi-s in bucatarie langa soba. Brr...  mama cica sa bag o palinca!  [alcool]  [fri]  [:-)))]  Sophia vrea sa bem o ciococlata calda impreuna. Mai buna decat palinca sugerata de mama. [cit] 

 

 

Va las poze de pe garla si ceva flori d/in gradina( jungla din spatele casei [:D] ) si ma duc sa incalzesc lapte pentru cioco. [pofticios] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cat am scris eu polologhia a scris si Ioana!  [pup]  Ma bucur ca te-am convins sa scrii pinguinilor!  [flo2]

 

 

Mi-a trantit Miss un pumn de marshmallows in cana, sigur ma incalzesc!  [:-)))] Mmmmm... e bunaaaa!!!

 

Planuiam ceva cusut de zane dar mi-e capul numa` la telefonul dr ului de maine. Sigur nu inchid ochii la noapte. Ce atata somn, ca nici nu mi-s dormita de cateva saptamani. 

 

Sophia bea cioco langa mine si picteaza. Vrea sa faca paperchains, deci isi face propria hartie colorata cu ce vrea ea. I-am spus ca am vazut niste hartie superba aseara pe un site si ma gandeam sa cumpar sa facem paperchains pentru Craciun, dar nu, ea vrea cu hartia ei si sa le puna in geamuri pentru Craciun.  Astept cu interes sa vad ca ii iese.  [bib]

 

Gata, va las ca la cat de stresata sunt trancan prea mult.

 

O seara buna! 

 

[fuga] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, îmi pare rău, condoleanțe Pt tatăl tău :(. Sănătate multă mamei! 
Ma bucur ca ai scris.  [pup]

 

Silvi, mulțumesc. Azi dimineața era așa o atmosfera faina afara, soarele răsărea și era bruma, putina ceață…așa as fi ieșit o tura cu aparatul la gât in loc sa merg la job…dar Nah, hrana din stomac e mai importanta decât cea a sufletului. 
Imi pare rău de educatoarea ta :((. 
 

Noi avem party vineri dupamasa. Suntem vreo 40, majoritatea ne vedem zi de zi la job, stam împreuna la fika, ne intersectam de zeci de ori căci munca noastră nu e statica. Toată lumea abia așteaptă! N-am avut party de doi ani! 
 

Eu am curs foto azi, e online in fiecare luni de la ora 19. Timp de un an :). 
 

Seara faină! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, eu fac și un curs de statistica și unul de Leadership, astea sunt la nivel universitar, am examene :)). Astea doua sunt Pt job și am câte o zi pe săptămâna sa invat, dar nu ajunge. Se mai duce și câte o zi de Weekend pe astea. Sunt cu tact de 40% și 50% dar împreuna fac cât unul normal :). 

Asta foto e de plăcere, am un coleg la clubul foto care a făcut cursul in tura trecută, a zis ca a fost cel mai bun curs pe care l-a făcut vreodată. Deocamdată eu abia l-am început. Avem și “teme” dar prima e pana in mijlocul lui Decembrie, încă am timp :). 
 

Toate astea trei cursuri sunt numai online, îmi place tare mult așa. Nu aveam cum sa le fac altfel. 
 

Îmi tot promit ca nu mai fac alte cursuri :))). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...