Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

2G, 3G inteleg ca e vaccin/trecut prin boaoa vs vaccin/trecut prin boala/test. Dar de la ce vine G-ul? Go? 

 

Geimpft( vaccinat) ,genesen (vindecat dupa boala) , getestet( testat) . 

 

Strumpfi, valvoi  [:)]

 

Roli, spor la terminat cat mai repede si mutat! 

Marion, si pe aici s-au inmultit animalele de companie, toata lumea avea timp in carantena/ tragedia este , ca sunt si multe  f multe abandonuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, eu nu am gasit covorasul pe site, dar asa, la o citire pe diagonala a site-ului suedez, mi se par preturi mari pt asa prostioare de Craciun, Or fi de ceva calitate, ca altfel pana si in Suedia gasesti aceleasi chestii mult mai ieftine.

 

Ziki, bine ai revenit la povesti!

 

Roli, spor la mutat! Mie imi place mutatul. Atunci fac curat, arunc lucruri, si ma gandesc la design! M-am mutat de multe ori :))

 

Marion, grea treaba cu tunsul cainilor :)))

 

Strumph, da, sotul se duce ca vrea la serv (eu ii zic sa stea acasa :))))

 

Cu asertivitatea, poate ca eu sunt prea asertiva :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, mersi, am inteles. Sunt cuvinte in germana care incep cu G. Stiu ceva germana, dar nu-mi dadeam seama (nici nu stiam cum se zice "vaccinat"). Ma mirasem, ca la noi nu e cu 2G, 3G.. la noi e 5G ca ai facut vaccinul :))

Geimpft( vaccinat) ,genesen (vindecat dupa boala) , getestet( testat) . 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Ieri am facut drumuri si v-am citit pe fuga, cat mergeam de colo - colo.

am fost sa scot din evidenta masina vanduta, sa reinnoiesc contractul pentru parcare ptr masina noua, am facut contract nou ptr net, mi-am luat rezultatele de la analize...si uite asa a trecut ziua.

nu am reusit sa va scriu.

din aduceri aminte>

 

Ziki, ma bucur ca ai scris. intai a revenit Ioana, acum tu. se inveseleste ghetarul!  [flo2]  

 

Viv, pentru tuse C a primit cand avea covid Rofedex si a fost extrem de eficient. costa pana in 10 lei si nu mi-a venit sa cred ca i-a trecut dupa cateva doze. stiu ca ce merge la unu nu e musai ok si la alt pacient dar poti sa te uiti macar pe prospect...poate ajuta si la Silvi.

 

Strumphy, zanele tale sunt superbe! si ciufulite si aranjate sunt tot superbe. a noastra are loc de cinste in brad! 

despre dl sot, ce sa zic..., s-a semireabilitat, pentru moment [:-)))] cu dormitul nu il pot pedepsi ca nu dormim impreuna. 

 

Roli, spor cu mutarea! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Marion și eu scriu de pe telefon și mie greu. Reușesc să citesc zilnic, de scris nu. Ioana condoleanțe ție și mamei tale, cred că v-a fost tare greu. Ft faine zânele Strumphi, le-am văzut și pe insta. Ella felicitări pt fata curajoasa. .... Noi suntem binișor, la creșă/gradi/job. Copiiilor le-am făcut vaccinurile antigripale. Am schimbat și caloriferul de la băieți din camera, mi se părea frig. Frig mi se&a părut și dimineața când i-am dus la cresa & gradi. Va las și o poza. Zi faina să aveți.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult tuturor pentru gandurile bune.

 

Cu pozele, le-am atasat din telefon, nu stiu cum as putea sa le schimb extensia. Pacat ca nu se vad, dar dupa 7.5 ore la comp la munca nu mai vreau sa il vad in fatza ochilor. Ce se poate face din telefon, bine, ce nu……

 

Maine copiii se duc la scoala in pijamale si doneaza pentru o organizatie caritabila. Sunt draguti, dar tare ciudat mi s-a parut prima data.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...