Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

daca tot e dubla, mai scriu...

 Ma asteapta un decembrie super aglomerat, astia mari au serbare, si nu am costumatie luata. Centrala abia pusa de 2 luni si care a costat un purcoi da apa calda doar in valuri, asa ca tot ne viziteaza cei cu revizia. Si mai am de luat cadouri, multe .... caci am multi. Si trebuie sa ma gandesc la vacanta, cochetam si cu ideea de a pleca, dar sa vedem ce va fi. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Judoka, se muta ceva mai aproape, dar tot departe e :). Visul lor (al ei și al prietenului ei) e sa se mute pe Gotland. Le place la amândoi aici. 
 

Uite așa arată pe harta. Steluțele galbene sunt localitățile unde sta acum și unde se muta. Insula o recunoști :).

 

Uppsala e un oraș mare și frumos, la o ora de capitala. Are cea mai veche universitate europeană care e vestita si la ora actuala. 

Unde stau ei acum, e un oraș mai mic dar e frumos. Eu am fost de doua ori si mi-a plăcut. 
 

In Uppsala ajung si eu mai ușor, sper sa o vizitez mai la primăvara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai am pauza vreo 10 min, ca sa ma apuc de partea a doua a examenului. 
 

Eu sunt gata cu cadourile de Crăciun. Aproape :). Prietenei mele trebuie sa ii mai cumpăr.

 

Am luat așa: Pt al meu soț: doua bilete la un concert de Crăciun, joia viitoare. Am luat fără sa îl întreb dacă are ceva in seara aceea, m-am uitat doar sa nu fie de garda. Când i-am zis, zilele trecute, cică au cina de Crăciun cu colegii! Nah bine, am întrebat-o pe prietena mea dacă vrea sa vina, cică vrea dar nu poate :). Așa ca am negociat cu Silvia sa vina ea. Azi dimineața îmi scrie soțul ca s-a anulat masa de Crăciun, din cauza pandemiei. Așa ca mergem la concert, sper sa nu se anuleze și ăla :). 
Apoi am luat Pt casa, obișnuim sa luam câte ceva chestii utile, comune, un aspirator de mâna, micuț. E Pt mașina, canapea, scări. Pe unde nu ajunge robotul. 
Silviei i-am luat un parfum (Replica bubble bath) și mai dorește un card la HM Pt haine. Cred ca ii mai iau un puzzle ca astea sunt oricând in top. 
Dianei si prietenului ei le-am luat  șosete :)) și un suport de lumânări foarte frumos, îl ochisem de o vreme. 
 

Cam atât :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Judoka, eu am fost in Canada in ianuarie 2017, mie mi-a placut, si recunosc ca vb cu sotul meu cum ar fi sa se transfere acolo. Noi am stat in Laval, dar am fost si in Montreal.

 .

Si tot la acelasi subiect ajungem, frigul  [:)]

https://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/156203-de-ce-pleaca-romanii-din-romania/page-11

 

P.s, sa stii ca nu am cautat special, ma uitam dupa alte subiecte, concedii, vacante, am dat intamplator peste asta.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...