Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Nu stiu cum sunteti voi, dar eu deja nu ma mai pot concentra la serv. Nu fac altceva decat sa mut meetinguri dupa 1 Jan. Orice urma de "business woman" s-a dus. Mintea mea ma duce la cozonaci, sarmale, carnati, prajituri, meniuri de Craciun, brazi, filme siropoase, foc in soba, zapada... Deci, nu stiu cum mai supravietuiesc 1 sapt juma :)))) Acum vreau sa fiu bogaaaata, bogaaata si sa imi iau vacanta lunga, lunga, lunga... Cu acest preambul :))) am o mare problema existentiala :))) In Suedia, au scos romul esenta de pe piata. Am gasit romanesc Dr Oetker, polonez, si acum am comandat un alt fel, suedez, pe care am dat ENORM, am cumparat si rom-rom. Nici unul nu miroase, asa cum miroasea cel suedez de la Dr Oetker. Deci, ce ma fac cu cozonacii :))) Trebuie sa imi planific si meniul de Craciun. Vom fi multi, si mai am si musafiri si pe 24, 25, 26. Idei de meniu? Am uitat sa va mutumesc de apreciere pt decoratiuni, si ma bucur ca eu si Miha ca va aratam diferite interpretari ale decoratiunilor suedeze de Craciun.

Cumperi pannetone italian. Duhnește a rom și ai scăpat de frămàntat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, Felicitari pt carnet!  [flo]

 

Silvi, La multi ani Iuliei!  [flo2]  Parca pe 15 dec, poimaine este, nu? Ma bucur ca le-a priit petrecerea, nici nu avea cum sa fie altfel, copiii au f multa energie 

Multumim! [flo2]

da, pe 15 e ziua ei dar urarile sunt binevenite oricand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

dimineata am venit si aveam ceva probleme la lyncul intern, mergea in salturi...am avut timp sa va citesc. 

acum s-a remediat si plec la munca. plec si eu ca Mihaela...adica doar ies de aici si ma pun pe ce am de facut. maine mi-am luat zi libera sa stau cu mica, asa ca am multe azi de rezolvat.

 

Mihaela,  multumesc de urari! [flo2]

 

anul asta nu am decorat nici la munca, nici in birou, nici pe la salile de sedinte. nu sunt deloc in atmosfera. inca mai astept sa ma loveasca  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase pozele. 

Eu am aflat ca pe aici exista firme care decoreza gardini.

Sint citeva case foarte frumos impodobite, si au lumini in pomi foarte inalti - deci clar 'profesionisti'. 

La mine e haotic si in multe culori.  [:-)))]

Si la mine in sat sunt astfel de firme impodobitoare. 

Pe vecinul de langa mine care si-a impodobotit casa atat de frumos l-am poreclit Mister X-mas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Anja, iti pot trimite eu fiole de rom de la magazinul romanesc daca doresti. Cred ca poate fi doar o simpla scrisoare. Dar totusi de ce s-a scos? Nu se aduce nimic in locul celor vechi?

Otilia merci, am luat rom de la magazinul romanesc, dar nu e bun, Vreau rom suedez :))) Habar nu am de ce s-a scos. La voi exista in magazinele norvegiene?

Miha, la tine pe insula exista la ICA?

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...