Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, dacă îmi trimiți o poza cu ce sa ma uit după :)) (am scris așa ca poate tu înțelegi, uneori așa vb acasa, traducem din suedeza :))), am sa ma uit. Nu folosesc și n-am folosit niciodată rom/esența de rom la cozonac, nici nu am mâncat așa ceva :)). In zona noastră nu se folosește, eu fac cozonac cum se face in zona Sălajului. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, dacă îmi trimiți o poza cu ce sa ma uit după :)) (am scris așa ca poate tu înțelegi, uneori așa vb acasa, traducem din suedeza :))), am sa ma uit. Nu folosesc și n-am folosit niciodată rom/esența de rom la cozonac, nici nu am mâncat așa ceva :)). In zona noastră nu se folosește, eu fac cozonac cum se face in zona Sălajului. 

 

https://www.natmat.se/produkt/arom-rom-dr-oetker

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, sa scriu 2 zile la rand! 
 

Anja, sper ca rezolvi cu romul. 
 

Silvi, e ok si daca nu iti vine cheful. 
 

Ab, si pe aici sunt unele case + gradini decorate foarte frumos. Nush daca au platit sau au proprietarii inspiratie (si bani). Eu ma bucur de rezultat cand ma plimb prin sat :). La casa veche era o familie vreo cateva strazi mai incolo- aveau super decoratiuni. Ne opream si cascam gura la ei. 
 

Ati scris felicitarile? Eu inca nu am finalizat lista cu destinatarii, desi am cumparat felicitarile. 
 

Am uitat sa zic, tragedie maxima :P Nu avem suficiente baterii pentru instalatiile fetelor (la ele in camera folosim numai instalatii pe baterii). Aseara era jale ca nu se aprindeau brazii. Le-am zis ca le duc la magazin sa cumpere ele (eram in trening de casa si nu aveam chef sa ma schimb sa intru in magazin). Au tacut malc. O sa ma duc eu sa iau in pauza de masa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ab, si pe aici sunt unele case + gradini decorate foarte frumos. Nush daca au platit sau au proprietarii inspiratie (si bani). Eu ma bucur de rezultat cand ma plimb prin sat :). La casa veche era o familie vreo cateva strazi mai incolo- aveau super decoratiuni. Ne opream si cascam gura la ei. 

 

E firma ca mi-au bagat si mie pliant in posta. 

 

Eu m intrat in vacanta cu o zi mai repede, azi trebuia sa se tina 'serbarea' de sfirsit de trimestru dar nu se mai tine, o sa fie am inteles ceva inregistrare cu urari. Ma mai intorc la munca pe 6 ianuarie. 

 

Daca tot nu mai mergem nicaieri, am in plan sa fac multe bunatati: piftie, cozonac insiropat cu lichior de portocale si rom, am pus ochii pe o reteta de tort de ciocolata. 

 

Joi vreau sa merg la Londra la patinuarul din fata muzeulu de istorie, anul asta este ultimul an cind se mai tine acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu m intrat in vacanta cu o zi mai repede, azi trebuia sa se tina 'serbarea' de sfirsit de trimestru dar nu se mai tine, o sa fie am inteles ceva inregistrare cu urari. Ma mai intorc la munca pe 6 ianuarie. 

 

 

 

vai, ce te invidiez!

la mine acum e nebunie maxima. cred ca de asta intru mai des pe aici ca sa  imi fac de lucru si sa aman din chestiile importante si solicitante...

vacanta frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

 

Am fost sa imi fac doza 3 de vaccin la un centru de vaccinare ce e in piata centrala a orasului, asa ca mi s-au agatat de mana de la femeile ce vindeau acolo coronite din brad impodobite si buchete de vasc. Incep sa imi fac planuri si eu tot mai multe legate de Craciun. Vor veni la mine tata si sora mea mai mare. Cea mica a zis ca sta la casa ei in primul Craciun al bebelushei. Poate o vizitam noi in una din zile. La masa pe 25 vine si soacra la noi. In mare m-am descurcat cu cadourile, dar mai am de luat cateva. Copii au scapat de cate o teza, mai au cate una (joi si vineri).

 

Foarte frumos impodobite casele voastre! Ma inspir si eu de la voi [:)].

 

Anja, esti o frumoasa si mi-au placut maxim cerceii tai!  

 

ab, vacanta placuta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...