Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am intrat sa ma laud ca Iulica mea are 6 ani! 

am dus-o la gradi mai tarziu, am dat o tura prin magazine ca trebuia sa-i iau cadou si pentru Mosu de la Gradi. I-am gasit si lu sora-sa niste blugi 174, care sper sa ii vina bine la lungime. 

ma duc sa  o iau la 11, ca sa avem timp sa sarbatorim. deseara vrem sa impodobim si noi casa si bradul.

 

zi buna tuturor!

Dar cine sa traiasca, La multi ani! Iulica sa traiasca, sa aiba parte de veselie, rasfat si cadouri si o zi minunata!

Felicitari, Silvi, ai (inca) o fata mare de scoala de acuma!

 

174 pentru Crina??? Olala!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Silviei Mihaelei pentru permis, 1 milion de km fara accidente!

E bine ca nu doar are carnet dar si conduce.

 

Laura, multa sanatate mamei, sa aiba repede interventia chirugicala care sa rezolve problema pentru cat mai mult timp.

 

Tuturor copiilor succes la ultimele teze si felicitari celor care au terminat.

 

Eu mai am de dat un mic examen maine la ai mei elevi si gata. La noi semestrul se termina pe la mijlocul lui ianuarie si trebuie sa incheiem mediile pana atunci, de asta a trebuit sa dau toate examenele de etapa acum inainte de Craciun. Aici nu exista teze.

 

Eric are vaccinul azi la scoala, chiar inainte de 3 cand termina orele. Il iau direct dupa aia la mine in clasa sa il tin sub ochi cele 15 minute. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara/Ziua buna, Ladies! 

 

Nu mai adaug nimic la subiectul despre vreme, decat ca-mi pare rau ca am adus aminte despre zapada - de care, da, tot dor imi e, oriunde ar fi ea. Imi inchipui ca multi bombane vremea in Irlanda de exemplu, dar cum bine spunea cineva, elementul afectiv are mai multa greutate uneori, iti place un loc cu bune si cu rele, uneori ti-e greu sa explici de ce, dar e locul pe care-l simti "acasa".  [flo2]

 

Fleur, multam fain de invitatie - imi place si sa schiez si sa patinez! Dar sa zic de cand n-am mai urcat pe schiuri sau n-am intrat in niste patine? Iarna am petrecut-o mai mereu pe aici pe langa casa, mai mult vara plecam pe undeva, dar uite ca imi dai idei cu sporturile de iarna, poate la anu' schimbam anotimpul de vacanta :)

 

Silvi, sfaturile bune s-au dat, dar subiectul e foarte interesant. Daca spun ca eu am aceeasi problema cu Flavia, care are 15 ani, nu prea te ajuta, asa-i? In cazul ei s-a lasat din pacate si de sporturi, desi era foarte buna, si a intrat asa, ca intr-un nor de apatie. Eu sper sa fie de la adolescenta si ai sai hormoni. Daca ar fi sa-mi mai dau si eu cu presupusul, cred ca daca C se tine de sport inseamna ca are in ea "muschiul" consecventei si al ambitiei, iar daca ia si note bune, cred ca in locul tau m-as declara multumita si i-as incuraja efortul mai mult decat rezultatele, ca s-o motivez.

La multi ani frumosi Iuliei! [balo]

 

V-am admirat pozele cu decoratiuni interioare, mi-a placut tot ce am vazut.

 

 

Ella, foarte "cute" filmul cu Marcia, imi place mereu cand povestesti despre aventura ei. Uneori ma gandesc ca Flavia n-ar pleca, desi nu incerc nicicum s-o retin, ba chiar mi-ar placea sa-si descopere asa o pasiune pentru alte meleaguri sau culturi.

Si La Multi Ani Frumosi!  [flor]

 

Mihaela, felicitari Silviei pentru permis! Si bafta Dianei la facultate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu - am incercat sa tin pasul cu toate paginile din urma, si cred ca am înfrânt, vorba bancului.

 

Despre Craciunul care vine peste noi acusi, noi am decorat doar prin casa, pom avem artificial, dar pe afara n-am pus niciodata nimic. E insa un vecin care are lumini absolut peste tot - de fapt toata casa pare un glob imens de lumina. Poate o sa-i fac o poza sa exemplific (daca o fi GDPR ok-ish).

 

Felicitari, ca Ioana - cumparat, facut lista cu destinatarii, dar n-am scris nici macar una. Nu stiu de ce, anul asta nu mai sunt asa organizata ca in alte dati. Poate de unde nu mergem nicaieri, nu vine nimeni, ramanem in perimetrul curtii, iar cheful e plecat pe campii.

 

 

Bafta la examene copiilor, Laura!

 

Multa sanatate mamei tale, Lauranico!

 

Ce harnici sunteti, prin alte tari, cu boosterul! La noi, ca si la primele dati, totul se misca foarte... foarte.. inceeet... Cred ca in ianuarie am avea programare.

 

Ella, foarte frumoasa Marcia, si costumul, si decorul!

 

Ma bucur ca am intrat sa vad poze frumoase, numai pe Anja si ai sai cercei i-am pierdut.

 

Acum ma retrag, dau buna seara, ziua buna, si va urez numai bine pana ne citim din nou  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Laura, Otilia, LauraNicol, Ella, Viviana, Fleur, Ziki - (si sper ca nu am sarit pe cineva ) - multumesc mult de urari! sa se intoarca peste voi inzecit, insutit, inmiit... [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Ieri a venit prietena Iuliei la noi si s-au jucat toata ziua. au venit si bunicii, ca ei nu au participat la petrecere duminica. 

partea naspa a fost ca mi-a batut vecinul de jos la usa de mai multe ori ca cica il inund. la mine nu avem nici o problema. a venit si cu un mester, am chemat si eu mesterul meu. in final s-a dovedit ca nu eram eu vinovata, era vecina de la 3. dar mi-au stricat cheful.

 

Viviana, poate se repara laptopul, daca nu, poate iti aduce Mosu unu nou.

 

Fleur, daaa, 174 la C pentru ca nu gasesc mai lungi...ea are 178 cm inaltime deja.

 

Ziki, sa stii ca asa m-am mai linistit...afland ca sunt si alti copii ca a mea. adica afland ca majoritatea sunt asa. am mai intrebat si eu prietenii, cumnata. nu ca ma bucur dar inteleg ca asa e generatia asta. am mai discutat cu ea. astept sa vad rezultatele de semnestrul asta, notele la teze. 

a mea nu vrea sa renunte la sport si ma bucur. la alte activitati a renuntat de-a lungul timpului, a inceput altele. a ramas constant sportul cu cititul - clubul de lectura si altele similare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, superbe pozele de la munte (nici eu nu m-am prins ce diferenta ar trebui sa sesizam), superba Marcia si fotografiile cu ea! 

 

 

Laura, multa, multa putere si sanatate mamei tale! Cati ani are? 

 

Fleur, tin pumnii lui Eric azi la vaccin! sa fie fara efecte negative si cu imunitate mare! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...