Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!

 

Ella, la multi ani si drum bun!

 

Silvi, la multi ani piticutei!

 

LauraNico, multa sanatate mamei tale!

 

Mihaela, decoratia e numai buna de smotocit.

 

La noi se inchide iar totul, aveam bilete la un concert de anul nou care se vor raporta pentru 2023. Doar ce scrisesem despre vacanta copiilor…vor avea o saptamana in plus dar preferau sa mearga la scoala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Suedia, au scos romul esenta de pe piata. Am gasit romanesc Dr Oetker, polonez, si acum am comandat un alt fel, suedez, pe care am dat ENORM, am cumparat si rom-rom. Nici unul nu miroase, asa cum miroasea cel suedez de la Dr Oetker. Deci, ce ma fac cu cozonacii :)))

 

stroh-40-500x615.jpg

 

Asa ceva aveti (sau varianta de 80 de grade)? Ca mie mi se pare mai rom decat esenta de rom [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, azi am avut program de pre-pregatire pt Craciun. Mi-am facut curat prin borcane, dulceturi, ierburi, mi-am spalat/reorganizat frigiderul, am pregatit chifetelutele (congelate gata sa le prajesc). Am terminat cu toate cadourile, ca am afalt ca mai avem o familie in vizita de Craciun. Si cand eram gata, sora-mea ma suna sa imi spuna ca isi anuleaza biletele. Le e frica ca se inchide granita la danezi. Le e cam frica ca poate se imbolnavesc pe drum si intra in carantina.  Asa ca pot sa ma relaxez...

Si dupa cum vad ca se misca treburile in Danemarca, prevad ca nici celalata familie nu mai vine (veneau din Cph).

Am vazut meciul de handbal.  Au castigat norvegiencele, dar mi-au placut amnadoua echipele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, am vazut ca ati intrat iar in lockdown. Este chiar asa de nasol la voi? Eu vad ca la noi sunt vreo 500 in spital si 70 pe intensiv. Lumea este aici ff relaxata, era o aglomeratie in magazine...Eu imi propun sa ma duc marti imediat dupa pranz la cumparaturi, sper sa fie mai liber.

 

@Miha, ai vazut ca toti peste 18 ani pot sa bookeze doza 3 daca au trecut 6 luni de la doza 2. (Am vazut ca ai scris ca nu se poate inca)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...