Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi vom fi doar noi trei și prietena noastră de Crăciun. De revelion Silvia pleacă la Stockholm la prietenul ei (e din Stockholm dar e student aici) și rămânem restul trei :).
Diana nu vine, vor sa meargă la schi imediat după revelion și la mijloc de Ianuarie se muta, stau cam prost cu banii și timpul, au de plătit doua chirii acum in Decembrie (unde stau și unde se muta, in avans). In plus e și răcita acum, nu e covid ca s-a testat, bine ca nu s-a programat sa vina. O sa meargă pana in Stockholm sa se întâlnească cu Silvia.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, Pt cei vaccinați nu cred ca e problema sa se blocheze pe undeva. Doar dacă se îmbolnăvesc…

Ii este frica. Nu stiu de ce tocmai acum. Ei s-au paimbat mai toata vara, in AU, in ROm in IT, acum e ff speriata, si stresata. Initial am insistat sa vina, dar apoi m-am gandit ca nu are rost sa o cam "santajez emotional", asa ca i-am zis sa faca cum simte ea.

Ei sunt toti vaccinati, dar Finlanda cere test la intoarcerea din DK sau SE. Mie nu mi se pare un capat de tara, lor da.

 

Acum sunt tare dezumflata... abia asteptam sa vina, nu ne-am mai vazut de 2 ani. Eram gata cu cadourile, imi facusem planurile de culcat, planurile de masa, planurile de distractie... Insa, asta e. Sper sa vina de Paste.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, situatia nu e dramatica, cazurile scad, pe intensiv sunt 600 internati, in spitale 1700…la 17 mil populatie. S-a inceput tarziu cu doza 3, inca nu au terminat cu cei 60+.
Sunt spitale care dau faliment si se inchid, personal insuficient in sanatate si probabil ca existau alternative la lockdown dar guvernul nu a dorit sa-si bata capul.(guvernul e cel dinainte de alegerile din martie dar abia in decembrie au reusit sa faca aliante si inca nu e format un guvern nou).

 

Imi pare rau ca nu mai vine sora ta.

 

 Sa stii ca si la noi a disparut romul, am luat de la polonezi…zici ca nu e bun?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 Sa stii ca si la noi a disparut romul, am luat de la polonezi…zici ca nu e bun?

Nu, nu e bun. Miroase ciudat. Tocmai mi-a dat mesaj prietena din Cph ca mi-a gasit la danezi, si mi-a luat 10. Insa mi le aduce de Craciun. Daca  e din cel bun, pot sa o rog  sa mai cumpere, si iti trimit prin posta, pt la anul' :)

 

Nu vreau sa fac polemica si pe aici :))) guvernele astea creaza mai multa panica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...