Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


Recommended Posts

La noi s-a cam terminat cu scoala. Maine se mai duc sa se intalneasca cu diriga/dirigul si sa-si dea cadourile de Santa intre ei si sa se hahaie. Poimaine urca la ski, ceea ce ma destabilizeaza, ca trebuie sa sap in saci si cutii dupa echipamente.

La noi e zapada si ger. Maine si poimaine va fi si mai ger. Si dupa haine groase a trebuit sa sap in saci  [zirea] . 

 

Vacanta frumoasa tuturor copiilor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 629
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai e cam gata intr-adevar. 

Apoi inapoi pe 3 ianuarie. Sau vad ca sunt tot felul de petitii de la parinti, sindicate etc sa se amane cu 1 saptamana reincepera scolii, cum era stabilit initial. Eu una nu mai inteleg nimic, doar sa-mi zica cand sa trimit copiii la scoala...

 

Parca vad ca in ianuarie le inchid iar. Abia ce isi intrasera in ritm, cu tot cu gandul ca trebuie sa fie fizic acolo, dupa atat amar de vreme de online. Fleur... sper sa se redeschida repede... si sper sa nu fie iar un an sacrificat.... ca tulpini apar garla :(

 

Laura, frumos bradul. Pisicile ce fac? Il ataca sau sunt potolite? 

 

Ella, cand vii in tara?

 

SIlvi, cum a fost la Bacau la concurs? La ce probe a participat? Fetele nu au fost, vad ca nu le-a luat, adica nu au luat pe nimeni de la ei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din Dragomiresti Deal  [:)]

 

Am ajuns cu bine sambata in tara, la aeroport am mers pe culoarul verde, au controlat la pasapoarte si certificatul covid...cei de pe culoarul rosu si galben se opreau sa completeze declaratiile...era destula lume, dar erau bine organizati...bagajele au ajuns dupa mine...ai mei m-au asteptat,  am ajuns repede acasa.

 

A 3a zi dupa vaccin a trecut si durerea de brat  [:)]

 

Duminica am petrecut momente frumoase cu pinguinii la nucul stramb, am primit multe cadouri  [il] a fost si Black cu veverita si piticul..pitic haios, plin de energie, care vorbeste non stop..l-a ametit pe Rufus...si pe caciulosul  [:-)))] un pitic mic cu barba si cu o caciula mare...de la el am aflat ca : mami cotzaieste, tati cotzaieste si el la fel  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] a fost un deliciu, am ras de ma dureau falcile.

 

Ieri si azi am fost cu mama la cumparaturi, am rezolvat diverse pt ai mei..ieri am facut si bradul.

 

Maine vin rudele mele de la tara, tb sa le dau dulciurile si cadourile..dupa mergem sa luam varza murata.

 

De joi incepem sa facem pregatirile pt Craciun : sarmale, piftie si salata boeuf...de Craciun sunt doar eu cu ai mei.

 

Duminica merg sa fac testul PCR, e obligatoriu chiar daca esti vaccinat sau ai avut boala. La  4 zile dupa ce ajung voi face un test antigen. Ambele tb sa fie salvate pe un site al cantonului (a 2a zi dupa ce ajung, voi primi de la canton un e-mail cu un link si o parola..datele le au de pe formularul pe care il completezi cu max 48 ore inainte de a intra in tara). Ma bucur ca urmaresc exact; oricum respectam regulile, cum am respectat si in aprilie, cand am stat in carantina 7 zile (pe langa test PCR facut aici si antigen in ziua 7), desi nu ne-a controlat nimeni la granita.

 

Seara faina sa aveti, eu savurez pufuleti cu cascaval  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și la noi a revenit iarna. Se topise zăpada frumoasa ce am avut-o din Noiembrie, dar acum s-a răcit iar și azi a nins vreo 5 cm, e alb totul și ninge mai departe.

 

Mâine sunt de dupamasa și apoi joi și vineri liberă. Sâmbăta lucrez iar dupamasa. Săptămâna viitoare aproape la fel :). 
 

La noi pe insula e încă liniște cu covidul, săptămâna trecută au fost jumate de infectați fata de săptămânile anterioare. Deși testează in draci, câte trei transporturi pe zi către Stockholm. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

SIlvi, cum a fost la Bacau la concurs? La ce probe a participat? Fetele nu au fost, vad ca nu le-a luat, adica nu au luat pe nimeni de la ei...

 

Monica, multumesc de intrebare. [flo2]

C a participat la 800 si a fost pe 12. nu a alergat f bine. dar avem de la noi de la club un baiat C1 - loc 1 la 800 și 1500 și o fetita C3 - loc 3 la 600 și 200. si de la un club prieten, sa zic asa, au mers cu acelasi autocar - locuri 1, 2  si 3 la probele de aruncari.

ar fi avut si duminica 1500 Crina dar nu a lasat-o antrenorul ca iar o doare genunchiul. a stat cu fasa elastica si nu avea rost.

incearca antrenorul sa o convinga sa incerce sulita dar nu prea vrea. nu ar mai solicita asa mult genunchiul. 

mai are cateva sedinte de fizioterapie si sper ca nu se mai inalta(la masuratoarea oficiala avea 180 cm) - si scapa de problema cu genunchiul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Crinei.

Cu genunchiul, posibil sa fie dureri de crestere, ca ea s-a inaltat destul de mult si brusc.

O alta solutie mai sunt benziole kinesio, acele tape-uri, care ajuta daca e vreo mica leziune acolo, dar trebuie puse de un kinetoterapeut, ca e o anume tehnica, se pun in anumite pozitii si trebuie piciorul pus intr-o anumita pozitie, plus intins cu un anume grad acele tape-uri.

 

Vedem la anul ce va fi, speram sa nu ne inchida astia cu omicronul. Anul trecut, cu scoala online, macar cu sportul au scapat teferi si nevatamati (adica au putut sa faca, nu i-a inchis)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, multumesc! [flo2]  [flo2]  [flo2]

am stat la masa cu colegii numai ce. deseara vine fratele meu la mine sa ne sarbatorim impreuna.

 

 

Monica, da, de la crestere sunt durerile. de asta face fizooterapie si are o fasa, sau  nu stiu exact cum se numeste o chestie elastica cu genunchiul decupat, rotula adica. de asta sper sa se opreasca din crestere. sper si eu sa ramana scolile deschise si competitiile sportive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...