Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

hmmm... eu parca as evita sa gatesc in plastic....chiar si cele free of BPA.

Cred ca saptamana asta o sa ii inchiriem apartament lui william pt anul scolar viitor....zice ca abia asteapta sa-si gateasca. s-a saturat de mancarea oribila de la cantina scolii.

Se vede ca ai mult timp liber. Eu sint contratimp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gris cu lapte la slowcooker, cred ca merge de la 1L de lapte in sus. Daca nu se prinde, nu ma deranjeaza sa curat oala de ceramica la sfarsit, se curata foarte repede

 

Zilele astea am avut necazuri cu masina, nu am mai gatit nimic, noroc de tocanita de vita, maine va fi a treia zi cand mancam din ea. Am mancat cu orez simplu sau fara.

 

Nu stiu ce fac in continuare, mi-e pofta de un gratar romanesc de ceafa de porc cu cartofi pai la cuptor sau mici, dar pentru asta trebuie sa trec pe la doua magazine romanesti/moldovenesti....deci trebuie sa astept sa iau masina de la garaj.

Plus inevitabila ciorba, cred ca fac o ciorba de fasole

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur dintr-un litru de lapte mi-au iesti 3 castronase de alea in care mincam cereale sau supa. Deci nici intr-un caz o cantitate industriala. De prins cred ca se prinde daca nu pui linear, care btw nu e din plastic cum crede Michelle, ca s-ar topi la temperatura ridicata. S-ar putea insa sa se curete usor odata ce pui la inmuiat vasul de la SC. Al meu e tare mare, greu de minuit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Se vede ca ai mult timp liber. Eu sint contratimp.

 

da si eu am o oala mare si grea o folosesc rar, dar cel mai mult folosesc pe cea mai mică in care încap 4-5 ardei… o spăl in 1minut… nu treb sa o pun la înmuiat 

Din ce material e liner ul ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am conformat planului facut, exceptind ziua de ieri, cind am comandat ceva la chinez.

 

Astazi facem hamburgheri iar miine oscilez intre spaghetti cu schrinps ori spaghetti cu ton.mai departe nu stiu , mai ales ca voi avea o saptamina scurta si vineri vreau deja sa plec la sora mea...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...