Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

William a venit acasă pt o sapt in vacanța de primăvara . Ii fac multă mancare care ii place, ca s a saturat saracul de mancarea oribila de la cantina si de cea de la restaurante. A fost bolnav probabil un virus, enterocolita, deranjat la stomac aproape o săptămâna cum a venit de dimineața,  i-am făcut 

chicken Nuggets cu french toast  si sic proaspăt de portocale, apoi la prânz pizza si  

supa de pui si gogoși ( a mâncat doar 1 ) si  

deseară o friptura de vita cu cartofi sautee in tava .

E tot cu mâncat cat mai sănătos si nu vrea dulciuri si prăjeli (chicken Nuggets au fost excepție) … abia așteaptă anul școlar viitor când ca fi la apartament sa isi gătească singur.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si iar e luni    [cit]

Vineri seara am facut rapid niste tagliatelle cu sos alb si bacon.

Sambata la pranz am cumparat gyros.

Si apoi am gatit: ciorba cu de toate, piure, cartofi dulci cu parmezan, mancare de ciuperci, maxicana, piept de pui la gratar cu lime si patrunjel verde, salata de vinete.

Pt mine am facut o supa de salata verde cu slaninuta si oua, ca n Ardeal :-).

Seara am pus la cuptor foitaj cu crenvursti si cu sunca+cascaval. Si am refacut a 4-a saptamana la rand tagliatellele cu tocanita de porc  [masc] .

Duminica dis-de-dimineata am facut un teanc de clatite (s au mancat cu Nutella, eu am mancat cu gem de capsuni/caise), plus cumparasem piure de castane si frisca :-)

La pranz am prajit aripi gen "Kfc" si cartofi pai.

Si mult pa la toata lumea  .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut o ciorba de legume cu cartofi si linte rosie, varza dulce calita (cu marar, in premiera) si carnati proaspeti (cumparati de la magazin romanesc) la cuptor. Desert am facut din nou tortul-spuma de zmeura si lamaie, facut prima oara de ziua mea. Este lejer si foarte simplu de facut (zmeura congelata, un pic de zahar, gelatina si frisca, pe un blat de biscuiti zdrobiti - ii cumpar sub aceasta forma- si unt topit).

 

Saptamana asta cred ca urmeaza un orez in stil chinezesc, cu pui si legume si niste briose (muffins) cu afine. Mai vreau sa fac un compot din mere ofilite si niste spaghete cu creveti, ca nu am facut demult. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Szi am lins ecranu'    in afara de aripi, ca nu bag asa ceva, as rade tot din ce-ai scris   [grasa]

Sa stii ca nu s multe cantitativ, adica pun totul apoi in caserole sa incapa in frigider.

Inafara de tagliatelle care nu s Monti si piure, restul se pot manca :-) 5 zile incerc sa fiu conforma, fara carbohidrati, duminica ma vezi mancand doar dulciuri, paine, biscuiti, saleuri  [:-)))] pana la 23,59  [:-)))] .

Ieri am adus la lucru supa de salata, azi mancam salata de cruditati + pieptul de pui cu lime si diverse branzeturi. Mai am de slabit anul asta 14 kg   .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...