Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

Da, am cateva canaluri de unde ma inspir. Va las si voua jos, poate va ajuta.

Jamila, pe care cred ca o stim cu toate   
SavoriUrbane
Bucate aromate https://www.youtube.com/c/BucateAromate_Iuliana

Retele Mihaelei https://www.youtube.com/c/ReteteleMihaelei

Totul de casa https://www.youtube.com/channel/UC38Su92JhE058jeiwNPgC5g

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

B

 

Da, de obicei mananc picant dar am inteles ca in sarcina poate aduce contractii uterine, deci prefer sa evit. O sa revenim dupa   .

 

:) nu, deloc

Mananca diferite gusturi: usturoi, ceapa, curry etc , asa bebele tau va fi deja invatat cu ele si vei putea manca ce vrei si cand vei alapta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mananca diferite gusturi: usturoi, ceapa, curry etc , 

Fiecare organism e diferit, eu n-am pitut manca usturoi in perioada aia, imi dadea arsuri.

 

Szy,

si eu am ratat niste retete Jamila, mai mult dulciuri.

 

Mie , pe vreemuri imi placea de Petrisor, avea retete rapide, practice. Si de la Jamie Oliver mai ma inspir.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare organism e diferit, eu n-am pitut manca usturoi in perioada aia, imi dadea arsuri.

 

Szy,

si eu am ratat niste retete Jamila, mai mult dulciuri.

 

Mie , pe vreemuri imi placea de Petrisor, avea retete rapide, practice. Si de la Jamie Oliver mai ma inspir.

 

Nu ai putut, asta e altceva ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi-tochitura, cirnati si piure de cartofi.Pentru miine voi mai avea tochitura, am si niste brinza(de oaie) ce trebuie mincata asa ca voi face probabil si niste mamaliga.Voi mai pregati o supa de praz cu carne tocata.

 

Am luat spanac verde asa ca am sa fac luni niste spanac cu oua ochiuri, am mai luat niste carne de vita sa fac vita teryaki, marti cred ca fac uhles, miercuri nu stiu exact, de fapt mai departe nu mai stiu.As vrea o ciorba de perisoare, poate voi face chiar miercuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am facut tagliatelle cu pui si broccoli. Dupa-masa am terminat ciorba si mazare cu porc. Duminica am dat-o pe paneuri: snitel de pui si porc, dovlecei si conopida, pe langa ele am avut amestec maxican si salata de cruditati.

In loc de dulce ave, pomelo, portocale (am nimerit super bune si dulci) si clementine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea cam asa: prune cu orez, supa de gaina cu galuste de gris, pui la cuptor cu ghebe si mujdei, ostropel de porc cu piure si salata de sfecla rosie, clatite cu gem de prune.

Maine vreau sa fac mamaliga cu bacon, ou ochi si telemea.

In weekend vreau sa fac supa de gulie cu coasta afumata, tocanita de ceapa cu muschi de porc, prajitura cu mere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...