Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim astazi? Cap.105


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mcoca, superbă masa ta și mai ales ce e pe ea!

Eu ador clătitele cu umplutură sărată dar din cauza lui fiu-miu fac numai dulci.

 

Am luat o dulceață de prune mirabelles (or fi corcodușele noastre?) de la patiseria franțuzească de lângă mine și am făcut clătite cu ea, tare bună.

 

Ieri am făcut pui întreg la cuptor, pe 2 zile, schimb doar garniturile. Ieri cu cartofi noi copți și spanac, azi cu sparanghel 

 

Trebuie să fac o supă de legume și linte roșie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost ziua clatitelor, asa ca la pranz clatite cu carne si ciuperci la cuptor cu o salata, iar seara party cu clatite :).

 

Cam asa :)

 

PIXFYMWZWZAQXFGP4KXREUM53Q.jpg

 

A fost ziua clatitelor! La noi nu am auzit inca , desi se face mare tam-tam. Foarte frumos ati petrecut, mie imi plac paharele de vin, forma si culoarea, eu am numai clasice .

Si noi mancam clatite sarate, de obicei cu branza crema, somon afumat , avocado ham, sau la cuptor cu spanac si branza.

Cele dulci in general cu dulceata , zahar si suc de lamaie sau la cuptor un fel de Ana Lugojana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ieri a fost ziua clatitelor, asa ca la pranz clatite cu carne si ciuperci la cuptor cu o salata, iar seara party cu clatite :). Cam asa :) PIXFYMWZWZAQXFGP4KXREUM53Q.jpg

 

Nu am facut niciodata clatite cu altceva decat dulceata, Nutella, miere sau cu zahar ( cum mâncăm în copilarie).

Pancakes doar cu sirop.

Nu am încercat niciodată cu ceva sarat...alte combinatii...prea multe carbs...dar cred ca o sa încerc. Arata totul f bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai mincat clatite de ani de zile, mie imi plac cu inghetata si sos de vanilie, insa mi se par tare migalos de facut!!!

 

Astazi spaghetti cu scoici, pentru miine am sa fac un gulas de vita, mai departe nu stiu exact, stiu sigura ca marti sau miercuri fac piep de rata cu portocale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va intreb...

 

Am luat foi de placinta de la rusi, vreau sa fac miine plaicnta cu mere.Se pune doar o foaie sau se pun doua una peste alta?Sau poate mai multe?

 

Nu-mi mai amintesc deloc cum faceam, n-am mai facut de peste 20 de ani cu foi de placinta, insa stiu ca erau foarte subtiri, facam turte de craciun din ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...